ITci sorusu

Sirketin admin kullanici adini/sifresini arakladim. Bilgisayara oyun yuklesem IT bunu kolayca yakalayabilir mi?

admin sifresini kaptiracak kadar saftirik bir IT'den bahsediyorsak biraz zor.
tabi bilgasayarinda ekran takip programi olup bunu takip ediyor olablilrler.
bazi online oyunlar bant genisligini perisan ediyor. internet niye yavas sikayeti olursa, trafik olusturan cihazi bulabilirler.
tabi baska biri gorup sizi sikayette edebilir.
  • helenart  (22.12.21 15:42:05)
yakalarlarsa şfreyi nasıl buldun vs. neler yaptın çok daha büyük problem olur oyun oynamadan

  • bir soru sorcam  (22.12.21 16:06:37)
yakalayabilmesi için bir çok yöntem var. ama admin şifresini kaptıracak kadar amatör bi arkadaşsa umursamıyordur bence.

  • roket adam  (22.12.21 16:24:45)
sirkette siem varsa aninda enselerler. hic riske girme. cunku senin yaptigin veri hirsizligi. sirketten bile atilabilirsin

  • nibba  (22.12.21 20:02:08)
bırakın oyun yüklemeyi, winrar yükleseniz bile çok ciddi sıkıntı olur kurumsal bir yer ise. kaldı ki, hiçbir şey kurmasanız dahi, sadece şifreyi bilgisayarınızda kullanmanız bile çok ciddi sıkıntı. böyle bir şey denk gelse çalıştığım kurumda, olayın farkedildiği gün haklı fesih ile kovulur o çalışan. loginler ip bazında loglanır, hangi bilgisayardan ne zaman giriş yapılmış görülebilir.

  • posthuman  (23.12.21 10:37:22)