kova gibi şeylerin temizliği

mesela bir leğende bulaşık yıkadık. veya kovada bezlerle temizlik yaptık veya vileda. sonrasında bunun temizliğini nasıl yapıyorsunuz.

önceköpük varsa köpüğün gitmesi için durulamak gerekiyor bayağı.

suyu doldur boşaltla temiz hale geliyor ama hijyenik hale geliyor mu sizce? mesela çamurlu bir yeri temizlediysek veya yağlı bir bulaşık yıkanmışsa leğende

viledanın bezini çamaşır makinesinde 90 derecede antibakteriyel sıvı deterjan ve çamaşır suyu eşliğinde yıkıyorum, kovasını da önce duruluyorum sonra boş kovaya çamaşır suyu döküp üstüne tazyikli su döküyorum. önce su sonra çamaşır suyu dökersen aynı etki olmuyor. 5-10 dk bekletmek yeterli. tertemiz.

  • gabe h coud  (22.12.21 09:50:07)
çamaşır suyu/veya deterjan kullanarak (bulaşık yıkadıysam çamaşır suyuna gerek yok ama ben leğende bulaşık yıkamıyorum gerçi), süngerle iyice yıkamak gerekiyor.
özellikle yağlıysa köpüğün gitmesi için durulamak veya sadece suyla bekletmek yetmez.

o süngeri de sonra ya atarım ya da ayrı bir yerde muhafaza edip, yine aynı tür işler için birkaç kere daha kullandıktan sonra atarım.
yaptığım işin pislik durumuna göre değişir.
  • blatta hiberna  (22.12.21 10:20:47 ~ 10:21:18)
Yuzde 1 camasir suyu katilmis su koronayi bile olduruyor.

Bakanligin kendi rehberinde yaziyor.
  • divit  (22.12.21 11:13:00)