Test sırası

Pazartesi günü temasım olmuş diye bir devlet hastanesinde barkod almak için kapalı bir koridorda artık covid’ten baygınlaşma durumuna gelmiş kişilerle sıra bekledim. Üstelik babam da tüm git buradan dememe rağmen benimle durdu orada. Sıra almaya çalışan akut hastalar da yanımızda. Ya insanın basireti mi bağlanıyor, doğal seçilime kurban gider miyiz acaba? Herkeste maske vardı, bende N95 vardı, babam yürek yemiş 4 aşılı normal maskesi vardı. Bende 2 aşılıyım.
Orada bağırdık çağırdık siz hastalarla test yaptırmak iateyenleri nasıl aynı sıraya koyarsınız diye ama arkadaşlarımız hasta dediler, böyle değildi dediler. Hastanenin ortasında covid servisi mi olur? Hadi var neden orada sıraya girdim acaba? Yarım saat beklemişizdir?
Kapmış mıyızdır?

Kapmış olabilirsiniz ama hiç belli olmuyor bu durumlar, ben geçen sene henüz aşılar yokken ve n95 maske kullanmaya başlamadan önce bahsettiğiniz gibi ortamlarda bulundum ama covid olmadım. Bu hastalık ilginç, 24 saatini covid pozitif biriyle geçirip bulaşmadan kurtulabiliyorsun ama nerden bulaştığını bile anlayamadan pozitif olabiliyorsun, söylemesi kolay biliyorum ama endişe etmemeye çalışın, zaman gösterecek durumu.

  •   (22.12.21 10:37:29)