[]

dimmerli duya başka ampul mü lazım?

gelişigüzel bir tane ampul aldım, dimmer'i ayarlıyorum pırpır ediyor sürekli (ayarlamayı bırakınca da yani). sadece ışığı en yükseğe alınca duruyor pırpırı.

dimmerli duy için farklı ampul mü gerekiyordu ki? önceki lambayı alırken hiç dikkat etmemiştim, phillips'in şu lambasından almıştım sanırım: n11scdn.akamaized.net

bunda da hiç öyle dim edilebilir falan yazmıyor. ne yapayım, yine bu gösterdiğimden mi alayım (aslında bundan alacaktım da hiç sarı ışık yoktu)? ya da alırken neye dikkat edeyim, phillips bulamazsam?

 
bildiğim kadarıyla bunlara olmuyor, led ampüllere de olmuyor. onlar için sürücü gibi bir şey gerekiyor. siz klasik ampül alırsanız olur ama.


  • malheiros  (21.12.21 21:59:11) 
sürücü derken? duya takılan bir şey mi? acaba temizlik yapılırken mi attı biri diye düşünürüm eğer öyle bir şeyse. değilse de çok saçma konuşmuşumdur, cahilliğime verin :)

açıkçası üstteki linkteki phillips'i kullandık yıllarca.
  • ahm1  (21.12.21 22:01:02) 
LED ampul olmaz. Halojen ampul ya da akkor flamanlı ampul almanız lazım. LED sadece dim edilebilir diye yazanlarda mümkün.


  • himmet dayi  (21.12.21 22:01:32 ~ 22:02:15) 
filamentli, inkadesen ampul lazım. led olmaz asla.
ya da dimmer uyumlu ledler için -kademeli* dimmer-ler var. onlardan alacaksın.

ek: fotoya şimdi baktım o da olmaz.
  • comp  (21.12.21 22:11:32 ~ 22:13:23) 
@comp: olmaz mi? Ama ben boyle bir sey aldim diye hatirliyorum. Kutusu yoktu da gecen hafta atarken şeklen ayni boyleydi ampul.

Peki bana direkt ampul linki atabilecek olan var mi? Kafam cok karisti :/
  • ahm1  (21.12.21 22:59:57) 
şöyle bir şey alacaksınız: www.amazon.com.tr


  • sele zeytini  (21.12.21 23:57:08) 
Bakkallarda satılan en ucuz en dandik ampülü alacaksınız, işte onlar flamanlı akkor lamba. Edisondan beri aynı mantıkla üretiliyor.

Ya da paraya kıyıp ona göre led ve dimmer alacaksınız.
  • John Bloor  (22.12.21 10:25:13 ~ 10:26:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.