Motora cam suyu koymak

Babam arabaya cam suyu koyayım derken ben görüp durdurana kadar motora cam suyu koymuş, yarım çay bardağı kadar. Bunun bir etkisi olur mu?

Cam suyu antifrizliydi, %20 kadar.

Yağ konan yere su koymuş.

Motora mı? Neresine tam olarak?

  • himmet dayi  (21.12.21 17:21:03)
Yağ konan yere, mesajda da ekledim.

  • inheritance  (21.12.21 17:21:44)
yağ konulan yere koyduysa sıkıntı büyük olur.antifriz sistemi bozar.
soğutma kısmına koyduysa bişi olmaz.
çalıştırmayın ve alt tıpayı açıp yağla birlikte dökün-yeni yağ ekleyin.
  • jamswety  (21.12.21 17:22:33 ~ 17:23:10)
Komple yağ değişimi gerekiyor. Üstelik aracın kesinlikle çalıştırılmaması ve servise çekici ile gitmesi gerekiyor.

  • himmet dayi  (21.12.21 17:45:35)
Gecmis olsun komple bakima girecek hic kontak acmadan +1

  • divit  (21.12.21 17:50:36)
Yağ konan yere su koyduğundan eminseniz, herkesin özellikle belirttiği gibi aracı çalıştırmaya çalışmayın ve yağ değişimi için uygun bir yere çekici ile götürün.

Motor soğutma suyu bölümüne koyduysa sıkıntı yok.
  • kaptankedi  (21.12.21 17:56:41)
yağ konan yere değildir, olmamalı yani. o kadar karıştırmış olamaz. motor soğutma suyuna koymuştur.

  • adivar  (21.12.21 18:03:04)
Oluyor maalesef böyle olaylar, ağzına kadar su dolduran duymuştum radyatör kapağı sanıp.

İnşallah çalıştırmamışsınızdır, motor çalışmadıysa tıpadan akıtılan yağ ile boşalır. Ama kısa süre bi döndüyse su yağın her yerine bulaşır.

Tıpadan ve yağ filtresinden alınan eski yağ motordaki yağın tamamını boşaltmaz, mutlaka içeride. Motor boyutuna göre yarım litre - bir litre gibi eski yağ kalıyor içeride.

Bu durumda su yağın içine tam karışırsa o yağın motor kapağı açılarak tamamen boşaltılması gerekli.
  • John Bloor  (22.12.21 10:36:24)