[]

veraset meseleleri - 168 yaşındaki dede için ölüm araştırması

merhabalar,

beş yıldan uzun süredir devam eden bir veraset davasında, 168 yaşında olduğu belirlenen dedemiz nüfus kayıtlarında ölü olarak görünmüyor.
nerede öldüğünü sadece semt olarak, kulaktan dolma şekilde biliyoruz.
mezarı veya ölüm tarihi gibi bilgiler elimizde yok.

aslında hakimin bu kişinin ölü olduğunu kayıtlara geçirme yetkisi var ama ölüm araştırması emri verdi ve nüfus müdürlüğü de ailenin en yaşlı (biri 86, diğeri 94 yaşlarında) iki bireyinden emniyet aracılığıyla ifade aldı.
ikisi de yeri ve tarihi bilmediğinden, ona göre ifade verdi.

nüfus müdürlüğü yetersiz bilgi verdikleri için dosya gerekli şartları taşımadığından ölüm soruşturmasının tamamlanamadığını bildirmiş.
yeterli bilgi olsa adam zaten kayıtlarda ölü olarak görünür.

bu dedenin ölü olduğunu kanıtlamanın başka bir yolu var mıdır?

teşekkürler!

 
tam hatirlamiyorum kimse de yazmamis ben belki ucundan bir seylere yardimci olurum hem de up olur.
kanunda bir kisiden 5 yil haber alinmayinca bilmem ne isminde zaten vefat etmis/ kayip olarak geciyor.

  • turbo sadık  (21.12.21 22:39:38) 
tmk madde 32 gaiplik kararı alma yolu seçilebilir ama ilan yapılması gerektiği için uzun sürecektir


  • illiyet dağı  (14.03.22 23:51:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.