3. Aşı?

Olacak mısınız? Olmak gerekli mi? Yurt dışında işler nasıl? Nasil yapalım?

Kafam cok karışık.

Yurtdışında da birçok ülkede 3. Doz asilama başladı; çoğu kişi de oluyor. Ben de oldum geçen hafta yurtdışında.

  • fraise  (20.12.21 13:47:59)
çarşamba olacağım. daha erkene bulamadım.

  • barankovan  (20.12.21 13:48:39)
Olmamak için bir sebep göremiyorum.

  • himmet dayi  (20.12.21 13:54:24)
gectiğimiz cuma oldum.

  • obscure  (20.12.21 14:04:58)
cumartesi oldum. gerekli. ikinci aşı biraz kötü yapmıştı, 2 günde kendime gelmiştim. bu sefer ertesi güne bir şey kalmadı. olmak gerekli. mis gibi pfizer de varken. inanılmaz ballıyız, böyle bir virüs çıkıyor ve tedaviyi bir türk buluyor. adam da vefalı çıkıp bize özel aşı getiriyor. böyle bir balımız olmasa herhalde turkovac peşinde rezil olmuştuk.

  • gabe h coud  (20.12.21 14:05:48)
ben oldum, ilk iki aşıyı yaptıran her türlü değil üçüncü beşinciyi bile yaptırır bence.

  • evde liyakat kalmamis  (20.12.21 14:06:32)
1) Yarın olacağım.
2) Gerekli.
3) Yurt dışında 3'üncü aşılama başladı.
4) MHRS'ye giriş yapıp randevu alın.
  • boray eris  (20.12.21 14:11:21)
Ben de cumartesi günü oldum. Pazar günü epey kötüydüm ama şimdi bir şeyim kalmadı. İlk iki doz pek bir yan etki oluşturmamıştı ama üçüncü doz çarptı bayağı.

  • pispinti  (20.12.21 14:30:19)
Oldum bile. Gerekli mi? Belki değil. Olabiliyorken, neden olmayayım?

İkinci doz epey güzel çarpmıştı, bu o kadar değil. Aşıdan 8 saat sonra hafifçe bir ateşim oldu, o da 8 saat kadar sürdü ve geçti.
  • kaptankedi  (20.12.21 14:50:00)
yurtdisindayim, dun 3. doz alman asisini oldum. 4 gelirse onu da olcaz napalim...

bi yan etkisi olmadi.
  • fakyoras  (20.12.21 14:56:53)
Yaptırdım. Bilim insanları gerekli diyor. Benim tanıdıklarım booster shot çoktan yaptırdı. Siz de yaptırın.

  • kobuzchu kiz  (20.12.21 15:14:43)
Böyle konularda detaya çok takılmam. Hastalık var aşısı var, vurulma hakkım görünüyor, vurulurum.
Yarın için randevu ayarladım, umarım diğer ikisinde olduğu gibi ağrısız sızısız geçer.

  • mutekebbir  (20.12.21 15:15:21)
Çarşamba olacağım 3.aşıyı. Kurumumuzda çalışan aşı karşıtı memur annesine covid bulaştırdı. Kadıncağız günlerce yoğun bakımda mücadele ettikten sonra vefat etti iki gün önce.

  • gmzo  (20.12.21 15:52:21)
Bugün oldum 3. doz. Şu an için aşırı aşırı gerekli değil belki ama omicron'un ne hızda yayılacağı meçhul. Yayılsa haberimiz olacak mı o da meçhul. Önlem almakta fayda var.

  • eatpraylaw  (20.12.21 18:22:23)
4 asi oldum 2 bio 2 sino, bana yeni doz cikmamis 5. Asi diye uzuldum. Neden olmayayim ki?

  • eja  (20.12.21 19:34:53)
Henüz 3. dozu olmayı düşünmüyorum. 2. doz üzerinden 3.5-4 ay geçti.

Herkese aynı tarihleri vermedikleri zamanlarda bile gittiğim hastanede sabah 8'de çok ciddi aşı kalabalığı vardı. Şimdi nasıldır hayal bile edemiyorum.

Aklımda 6. aydan sonra olmak var zaten. Yeni aşıyı beklerim. Yeni aşının gelişi ertelenirse gider olurum. Yine de bu ara gitmem. O kalabalığa girmek daha riskli bence.
  • ganbatte  (20.12.21 20:37:01)