[]

Windows Upgrade Yaparken Tüm Dosyalar Gitti

Kişisel bilgisayarımda Windows 10'dan 11'e geçiş yaptım gelen teklif üzerine. Bilgisayarı sorunsuz kullanabildim ama kapatırken aldığım Güncelleme yap öyle kapat bildiriminden sonra bir daha açılmadı bilgisayar defalarca denememize rağmen. Ve yeni sistem ancak eskisine format atarak getirilebildi yerine.

İçinde çok kritik bir dosya yoktu belki ama son 2 yıla ait eğitimler, kitaplar vb var, bir de eski fotoğraflar hepsi silinmiş haliyle.

Dropbox'a yedek alıyordum ama nedense o da 2 yıl önceki dosyaları getiriyor yeni sistemde accountu açtığımda.

Ne yapabilirim soğuk su içmek dışında?

Teşekkürler

 
C diskine sadece yeni Windows kurulumu yapmadıysanız profesyonel veri kurtarma işlemleri dışında verilerin bir çoğunun gelmesi epey zor. Özellikle format sonrası kurulan Windows dosyaları, silinen kişisel verilerin olduğu yere yazıldı ise imkansıza yakın.


  • himmet dayi  (19.12.21 15:52:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.