[]

Paketli gıda üretimi hakkında sorular

Paketli kurutulmuş meyve ve kuruyemiş ürünlerinin olduğu bir marka oluşturmak istiyoruz. Yerel ve yabancı marketplace'lerde de satışa çıkarmayı düşündük.

Gıda mühendisi bulundurma zorunluluğu bulunuyor mu? (Kimisi belli bir çalışan sayısından sonra gıda müh. vb. çalıştırma zorunluluğu var diyor)

Ürünlerin ihracatını da yapmak istersek dış paketlemeyi ülkemiz sınırlarında yabancı dilde (örn: ingilizce) yapabiliyor muyuz?

Üretim belgelerinde sıkıntı yoksa eğer bir gıda ürününün gümrükte takılması neden kaynaklanır?

 
Gıda sektöründe kısa bir tecrübem oldu. Avrupa ülkeleri için kalite yönetim sistemleri önemli. GMP, CE araştırın. Gümrükte takılma olayı bundan olabilir belki diyeceğim ama satın alan kişi de bunlara dikkat eder diye düşünüyorum.


  • dissendium  (18.12.21 21:31:05) 
Abd için fda araştırın


  • optimistbakunin  (19.12.21 00:07:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.