Şu şirketlerin vaadleri ne kadar dogru?

www.eksiduyuru.com

Burada bahsettigim arkadasim icin arastiriyorum.

emirvarlik.com

Anladigim kadariyla musteri isterse kendi banka borclarini bu sirkete devredebiliyor. Sirket borclarinizi kendisi kapatiyor ve siz sirkete borclu oluyorsunuz. Yani sadece tahsilat araciligi yapmiyor bu sirketler. Batik kredileri bankalardan satin almakla kisitli degiller.

Dogru mu anlıyorum? Ne derece guvenilir bir sistem sizce?

Borcunu baska sirkete devretmenin ne avantaji olabilir ki?
Bu sefer tum akrabalarini arayip borcunu ode dese ne yapabilirsin.

Alacagini satsan anlarim da borc satmanin ne kari var anlamadim.
  • divit  (18.12.21 14:43:31)
@divit; durum soyle. Eski duyurumdaki arkadas tikanmis durumda. Borcunu yapılandırip uzun vadeye yayarak tek yere daha rahat odeyecek. Bankalar kredi vermedigi icin bunu su an banka kanaliyla yapamiyor.

  • goklerdengelenkarar  (18.12.21 14:46:44)
Bu şirketler normalde bankalardan batık kredileri çok düşük fiyata alıp ondan sonra insanlardan ne koparırlarsa tahsil edip para kazanmaya çalışırlar. Bazılarının insanları çağrılarla yıldırmaya çalıştığı, hacizle falan tehdit ettiği de görülmemiş şeyler değil. Açıkçası herhangi bir bankanın kredi vermediği bir insanın bütün borcunu kapatmaları için aklıma gelen tek sebep çok yüksek bir faizle bunu yapmaları. Ancak sanıyorum ki yasal olarak tahsil edilebilecek faizin de bir sınırı var. Dolayısıyla ticari açıdan firma açısından fazlasıyla riskli ve anlamsız duruyor.

  • salihdt  (18.12.21 15:04:23)