Sakinleştiren doğal öneriler? çay vb.

kişilik gereği ani tepki veren ve hemen sinirlenen biriyim. yaşım 36 belli süreçlerde bunu kontrol etsemde, ani sinirlenme tepki hareketimi kontrol edemiyorum. ilaç kullanmak istemiyorum, psikolog psikiyatrist seçeneği seviyesinde olduğumu düşünmüyorum.

bana öneribileceğini çay vb doğal ürünler nelerdir?

geçenlerde bir arkadaşım doğadan passifloralı çayın kendisini sakinleştirdiğini söylemişti.

bunun dışında, meditasyon öneririm..
  • denizince  (18.12.21 14:17:24)
Melisa ve papatya çayı, ne derece işe yarıyor bilmiyorum. Belki passiflora şurup.

  • hair freak  (18.12.21 15:09:58)
naçizane tavsiyem, psikolog/psikiyatrist'in belli bir seviyeden sonra işe müdahil olması gerekliliği gibi bir şartlama yapmadan; kendi sağlığınız için bir uzman görüşü/desteği almanız.

kötü örnek de olsa: araba bozulmadan da bakıma götürmenin faydası gibi düşünebilirsiniz. illaha bozulmasını beklemeye gerek yok, belki yağ değişimi gibi temel bir şey atlandığı için sorun yaşıyor olabilirsiniz, çok faydalı olacaktır, özellikle ülkemizde herkese yarar diye düşünüyorum.

sorduğunuz soruya cevap ise: klasik sakinleştirici özellikli papatya çayını içebilirsiniz, kafein içeren besinlerden uzak durabilirsiniz.
  • mestre  (18.12.21 15:19:37)
tüm yorumların doğruluk payı var, rezene de denenebilir ama bu çayların hepsi uyku da getirecektir.
hemen sinirlenmek diye bir kişilik özelliği olamaz, bir uzmandan destek alın.

  • dreamnesiac  (18.12.21 19:28:30)