Volkswagen Tiguan nasıl bir arabadır?

Volkswagen güven veren bir marka bana göre (neden bilmiyorum) ve bu arabanın tipi hoşuma gidiyor hepsi bu.

Hiç kullanmadım ya da kullananla konuşmadım.
Ama dandik binek arabalar 400-500 olmuş.

Tiguan'ın boşu 700 bin lira falan. Hayatımda bir daha 700 bin lirayı bir araya getirme ihtimalim çok yüksek değil.

Özellikle kullanmış ya da arabayı bilen kişilere soruyorum.
Alınır mı bu araba?
Ne dersiniz?

3. arabam 2020 tiguan highline (passattan geçtim)
Bu arabaya hangi arabadan geçeceksiniz bence bu önemli.
Benim gördüğüm eksiler : sunroof sesli, yalıtımı pek iyi değil aracın içine hem biraz motor hem de yüksek hızda rüzgar sesi alıyor, vites geçişleri hissedilir derecede, yakıt tüketimi hayvani.

Artılarını yazmıyorum, dilerseniz yazarım ama eksileri bence çok. Ama Satar mıyım?satmam tabiki.

Eğer bu ayarda bir araba alacaksanız (mokka, tucson vs. gibi) bence ilk yakıtı düşünün. Yakıt fiyatları öyle bir yere gelmiş ki bence artık ilk düşünülmesi gereken bu. Bazen 90bg bir cliom olsa diyorum.
  • godspell  (17.12.21 15:14:23 ~ 15:16:48)
1.5 TSI çok iyi bir motor, hem performanslı hem yakıt tüketimi çok iyi benzinli motora göre.
Aracın içi boyutları falan özellikle aile için ideal.
Konforuyla, gidişiyle kullananlar genel olarak çok memnun.
Değer olarak da altından farksız, anında satabileceğin bir araç.
Geniş arabaya ihtiyacım olsa tek geçerim.
  • roket adam  (17.12.21 15:29:03 ~ 15:34:11)
2015 öncesi kasası hantal olsa da eğer suv alınacaksa tiguan ideal. ama vw olması sebebiyle değerinin daha üstünde satılıyor.

  • mikahakkinen  (17.12.21 15:32:08)
Karoq ile aynı olduğunu düşünüyorum. 700bine bulabilirseniz biraz daha dolu bir Karoq alınabilir.

  • sutlu nescafe  (17.12.21 15:50:20)
güzel araç yakıtı o kasaya göre kesinlikle çok değil. tabi araçta aradığınız ilk özellik yakıt tasarrufu ise benzinli suv bakmayın.

700bin karşılığını alır mısınız? hayır hiç bir araç için verdiğiniz paranın karşılığını alamyacaksınız.
  • nuisance  (17.12.21 16:12:06 ~ 16:12:53)
Gidip test sürüşü yapmanızı öneririm. Bir parça hantal gelmişti, sürüşü sizi tatmin edecek mi bir bakın.

  • kaptankedi  (17.12.21 16:45:06)
Eskiden 2015 2.0 tdi 4x4 kullanıyordum, şimdi 2019 1.5 tsi kullanıyorum. 1.5 tsi tabi 2 çeker olduğu için 4x4 e göre daha hantal kalıyor. Ama diğer araçların yanında hala çok iyi gidiyor. 160 beygir var sonuçta, dsg de çok iyi bi şanzıman. araç o kadar sessiz ki durduğumuzda kimi zaman stop ettim sanıyorum ama çalışıyo oluyo. Ses izolasyonu çok başarılı. Cam tavandan ben daha hiç şikayet etmedim mükemmel çalışıyo o da.

  • rentts  (17.12.21 17:32:11)