[]

Yeni yatağımda uyuyamıyorum, ne yapabilirim?

Çift kişilik bir yatak aldım ve tek başıma kullanıyorum.
Üst tarafında yumuşak bir katman var.
Kendimi gömülmüş gibi hissediyorum.
Adeta bacaklarım göğsüme göre daha yukarda kalıyor.
Böylesi bir eğimle uyuyunca nefes almakta güçlük çekiyorum.

Tek kişilik yatağımdan çok memnumdum. Acaba bu durum şimdiki yatağımın geniş olmasıyla mı ilgili. Altını çevirdim. Oldukça sert altı. Ama yine de aynı sorunu yaşadım.

Şimdilik yeni bir yatak alma imkânım yok. Bu sorundan nasıl kurtulabilirim.

Diğer bir soru: Aldığım yatağın 1 aylık deneme süreci vardı. Geri verebiliyorduk. O ara taşınma sürecinden dolayı ilgilenemedim ve yatak bende kaldı. Değiştirseydim benden aldıkları yatağı ne yapacaklardı? Başkasına sıfır diye mi satacaklardı acaba? Bunu da çok merak ediyorum.

 
yıkayıp satacaklardı tabi ne yapacaklar.1 ay içinde alışmadıysan daha da alışamazsın o yatak sana uygun değil gibi.


  • alt4y  (16.12.21 17:11:37) 
üst tarafında yumuşak katman dediğin şey çıkartılabilir yatak pedi mi acaba ?
ben olsam ters çevirip alışmaya çalışırdım.sert yatakta uyumak daha kolay olabilir içine gömülmek çok kötü bir his.
genelde yeni yataklar sert olur.yarı ortopedik mi aldın?
belki aldığın yer ile görüşebilirsin
  • devilone  (16.12.21 18:02:00) 
Bu visco tipi yataklarda ben de aynı sorunu yaşıyorum. Bel ve boyun ağrısıyla uyanıyorum. (yatağın genişliğiyle hiç ilgisi yok bence)

Başkasına sıfır diye satılacaksa kötüymüş o iş.

Bir aylık süre ne kadar geçti, bazen konuşmak işe yarayabiliyor.

Yaramaması da yüksek ihtimal belki o zaman ikinci el satmayı denebilirsiniz, alan olursa.
  • hair freak  (18.12.21 15:05:18) 
Olayı şöyle çözdüm: Yatağı ters çevirip üzerine büyük boy, kalın bir battaniye serdim. Böylece sert bir yatağa dönüştü. Şimdi çok daha memnunum. En azından değiştirinceye kadar rahatlıkla kullanabilirim.

rahatsız olduğum bir şey de yatağın çok yüksek olması. Kenarına otursam ayaklarım havada kalıyor. Alçak daha güzel. Tecrübe oldu: Bir daha alırken dikkat edeceğim.
  • gijilti  (18.01.22 23:03:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.