hırsızlığa karşı motosikletlerin güvenliğini nasıl sagliyorsunuz?

yakın zamanda 50 cc'lik bir motor alma durumum var.

ancak bizim apartmanın ne kapalı garaji var, ne de apartmanın girişinde motoru koyabilecegim bir alan var.

Çevredeki kapalı otoparklarla abonelik almak için konuştum, onlar almıyoruz dediler.

ana cadde üzerindeki kaldırımlara motoru koysam, kilit vs gibi önlemlerle motorun çalışmasını engellemiş olur muyum?

bu şekilde motorunu bırakan var mı?

kilit vs gibi tavsiyelerinize açığım.

sırtlayıp çalıyorlar 50cc lik motorları ne yapsan hikaye.
kaliteli kilitler var kesilemeyen falan ama yine bi şekilde kesiyolar götürüyorlar bişey yapıyorlar. önüne geçemezsin.
güvenli bir yer bulman öncelikli bence. öyle otopark falan da olmaz. komşu dükkanların önleri bahçeleri vs. müsait midir ki?
  • erty_ksk  (16.12.21 15:10:45)
dokununca öten disk kilitleri olabilir. ama garaj ayarlamadan alma bence. uzun süre yağmur yemeye dayanıklı bir araç değil motor.

  • egokalp  (16.12.21 15:20:16)
r1200gs yi 3 kişi hyundai pikap a yükleyip çaldıklarını gördüm tv de.

arka ön lastik kilitlersen lastikleri söküp motoru çalıyolar, her yerden kilitlenmen lazım.

obüs gibi alarmlı disk kilidi takman lazım.

büyük ve güzel motorlar alabilirdim, garaj yok ve kiralık garaj hem uzak hem de pahalı diye almadım.

arkadaşın dediği gibi kapalı garaj şart.
  • killerbee  (16.12.21 21:07:00 ~ 21:08:29)
Sağlam bir zincir ile bağlıyorum ve üzerini örtüyorum. Durdurur mu? Hayır. Ancak amaç adamın işini zorlaştırmak. Senin motorun ile uğraşmak yerine daha kolay olanlar ile uğraşması. 5-6 yıldır bu şekilde duruyor apartmanın önünde. Herhangi bir vukuat olmadı.

  • chavezding  (16.12.21 21:10:13)