dudak kenarında kızarıklık

3.bp.blogspot.com

fotoğraf benim değil, temsili. ama benimkiler de aynı yerde aynı şekilde. biraz daha kuru görünümlü, pul pul.

bir haftadır bu şekilde. daha önce hiç olmamıştı. 10 haftalık hamileyim, onunla mı alakalı bilmiyorum.

ne kullanabilirim sizce? doktora gidemiyoruz malum, seneler sonrasına randevu veriyor.

@kan verdim yakın zamanda 3 kere. sadece sonuncuda b12 referans aralığında olmasına rağmen doktorum düşük çıkmış dedi. tsh ilk ikisinde normal çıkmasına rağrmen sonuncuda düşük çıkmıştı. onun dışında tüm değerlerim normaldi.

daha önce uçuk çıkmadı hiç.

egzama gibi görünüyor, gebelikte kullanıma uygun bir krem önerisi gelir birazdan. güle güle büyütün :)

  • evde liyakat kalmamis  (16.12.21 11:20:09 ~ 11:20:33)
uçuk ya da egzama değilse o tip şeyler genelde vitamin, mineral eksiğinden veya yorgunluktan oluşuyor.
doktoruna telefonla dahi olsa ulaşabilsen iyi olur tabii.
hamile olduğun için sürebileceğin bir şey öneremem ama bu süreçte sürebildiğin bir merhemi sür.
bana da egzama gibi geldi.
havalar da soğuduğu için normal aslında.

bir de egzama olsun olmasın, içeriden takviye yapmak da önemli.
aldığın vitamin yoksa almaya başlayabilirsin mesela.
ya da belki dozunu yükseltmek gerekir.
  • blatta hiberna  (16.12.21 11:20:57 ~ 11:22:00)
Daha önce uçuk geçirdiniz mi? Bana bu görüntü uçuk gibi geldi.

  • boray eris  (16.12.21 11:31:20)
Benzeri bende de olmuştu. Kuruluk ve döküntüye ek olarak minik kesik çizgi olmuştu her iki dudak kenarında. Doktor mevsim geçişlerinde normal olduğunu vitamin eksikliğinden olabileceğini söylemişti. Bana içeriğinde 3 farklı B vitaminin olduğu hap ve hamazinc adlı bir krem yazmıştı diye anımsıyorum. Beslenmeme dikkat edince geçmişti.

Geçmiş olsun.
  • Amaranta ursula  (16.12.21 12:06:17)
tsh gebelikte normale gore dusuyor bebegin saglikli olma sartlarindan biri bu. daha bile dusebilir 3. aydan sonra hatta. ucuga pek benzetemedim ben. kadin dogumcuya sordun mu o da yorum yapabilir ve tavsiye verebilir bence.

ben hamileligimde baska doktora gitmedim her seyi kadin dogumcumla hallettik :)
  • in vino veritas  (16.12.21 13:15:32)