[]

Belirli boyutlarda kutular çizeceğim 2d uygulama (biraz acil)

Word’de denedim de saçma sapan oldu.

10-12 tane kutucuk çizmem lazım farklı boyutlarda falan. 2d çizim tabi. Sadece kare dikdörtgen ama kendi içlerinde bi simetrisi de olacak.

Pc’de autocad olsa 10 saniyelik iş ama yanımda sadece laptop var. Online çok hızlı çizeceğim uygulama var mı

 
Paint olmuyor mu?


  • Erva  (16.12.21 10:56:25) 
@erva, kutucuklar orantılı olsun diye rakam da girmem lazım. paintte yok o sanırım


  • avatar is back  (16.12.21 11:00:19) 
app.diagrams.net birimler mm olarak girilemiyor galiba, pt olarak giriliyor ama işinizi görür sanırım. dörtgeni oluşturduktan sonra seçiliyken sağdaki arrange sekmesinden boyut girebiliyorsunuz. pdf olarak export seçeneği de var. kağıtla ilgili ayarları herhangi bir obje seçili değilken sağdaki bölümden yapabilirsiniz.


  • curious mind  (16.12.21 11:13:46) 
yukarıda view > units kısmından birimler de değişiyormuş


  • curious mind  (16.12.21 11:16:08) 
word'den ziyade powerpoint ile denerseniz, en azından kutucukların yerleşimlerini daha sabit yapabilirsiniz. birbirleri ile orantılı olarak boyutlarını da kutulara tıkladığınızda ribbon'ın en sağında çıkan menüden ayarlarsanız.

en olmadı, excel'de bütün sütun ve satırların genişliklerini/yüksekliklerini çok küçük bir rakama çekin. sonra hücre boyayarak kendiniz yapın
  • co2s2  (16.12.21 16:53:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.