Eski bir klip

Baya eski, doksanlardan bir klip ve şarkı soruyorum. Sözleri aklımda değil ama içinde galiba yar yar gibi kelimeler vardı. Ah deli yar falan gibi...

Muhtemelen sanki tgrt’de ya da ona benzer kanallarda dönen bir klip programında nerdeyse her akşam yayınlanıyordu. Klipte kırmızı renk aklımda kalmış, kırmızı giyen blr kadın, kırmızı fon falan. Söyleyen kişi bağlama çalıp söylüyordu, efendi bir çocuktu işte kendi halinde çalıp söylerken arada diğer görüntüler çıkıyordu, kendi de oynuyordu klipte galiba yürüyüş yapıyor olabilir.

Ayrıca aklıma geldiği kadarıyla şarkıcı hukuk okuyordu ya da avukattı, bir de Kıbrıs bağlantısı vardı, şarkıcı Kıbrıs’ta okuyor olabilir.

Soru şudur ki; işte bu klibi ya da bu şarkıcıyı bulduranlar altın bulsun :)

hukukçu olan ege vardı 90’larda. onun şarkılarından biri olabilir mi?

veya bora öztoprak-deli yar dediğinize daha uyuyor sanki.
  • miranda  (14.12.21 22:49:36)
o yazilanlar popcu. baglama caldigi varsayimi dogruysa turkucudur. kral tv odulleri adaylarina baktim o donemde... orhan hakalmaz? ibrahim erkal? veya tgrt profilindeyse ugur isilak falan belki. wild card tahminim: hakan tasiyan.

popcuysa yasar olabilir belki. surekli yar yar yar gecerdi sarkilarinda. veya zafer peker.
  • hot potato  (15.12.21 00:01:02 ~ 00:04:51)
Yukarıdaki isimler tanınmış, bahsettiğim onlar kadar tanınmıyor. Belki müziği bırakmıştır bile piyasada olan biri değil :)

İsmi Ali olabilir mi acaba? Pop değil türkü formuna benzer bir şarkı söylüyordu. Kendi bestesi de olabilir belki...
  • epitaf  (15.12.21 02:05:33)
Burcin

m.youtube.com
  • exlibris  (15.12.21 08:26:46)
Ek: Sorulan şahıs er kişisi. Ama nostaljik bir klip de hatırlamış oldum Burçin ile...

Türkünün sözlerinde kar ve karla ilgili görüntüler, şömine ya da odun ateşi gibi şeyler canlanıyor gözümde...

Düşüne düşüne kuantum felsefesiyle çağırıyoruz arkadaşlar :)
  • epitaf  (15.12.21 13:45:57)
sadece şarkıda yar kelimesi geçmesi ve klipte yürümesi tutsa da şansımı denemek istiyorum: www.youtube.com

  • pide  (15.12.21 15:51:20)
Aykut Kuşkaya da değil malesef. Ama yar ve ateş tutmuş helal olsun, hiç aklıma gelmezdi :)

Benim aradığım klipte yürürken adamın üstünde kazak olması lazım. Çok eskiden youtubeda görmüştüm klibi vardı, silinmemiştir inşallah.

Ses tınısı ve melodi (bağlama olduğu için) sanki şunu anımsatıyor. youtu.be

Her akşam yayınlanıyordu klip programında, yıl 95 civarı galiba. İsmiyle alakalı Oktay gibi bişey geldi aklıma düşündükçe atmıyorsam.
  • epitaf  (15.12.21 23:19:10)
murat başaran mı?

  • nothing in my way  (16.12.21 01:16:27)
Murat Başaran da değil :(

  • epitaf  (16.12.21 21:56:27)
kubat olabilir mi?

www.youtube.com

ben bugun yarin bagina girdim...

bak bu olsun n'olur ben de merak ediyorum
  • exlibris  (17.12.21 23:52:12)
Yar ve kirmizi kazak kismi tutuyor ama 2000 yilindan sarki: www.youtube.com

  • pike  (20.12.21 00:41:03 ~ 00:44:02)
Kubat hiç olabilemez :)

Ah le yar da değil..

Bunlar bilindik şarkıcılar, benim sorduğum kişinin muhtemelen tek kaseti falan vardır herhalde en fazla.

Ama vesileyle nostalji yapıyoruz, tikliyorum.
Üstelik bu gidişle kazaklı klip arşivine dönecek burası :)
  • epitaf  (21.12.21 23:49:19)