stok yaptınız mı?

neler aldınız?

ben yapmadım.

  • sizofren06  (14.12.21 17:50:17)
Insan aldim, dost aldim.

Saka saka. Hicbir sey almadim.
  • floydian  (14.12.21 17:50:18)
tuvalet kağıdı :) bitmesinden korkmuyorum da pahalılaşıyor.

Onun dışında ton balığı aldım, ucuza buldum.
  • do you remember me  (14.12.21 17:51:14)
Yapmadım. Yaptığım en fazla stok her zaman aldığım şeylerden bir tane fazla almak.

  • dissendium  (14.12.21 17:58:29)
yapmadım bugun haberim oldu insanların stok yaptığından. ayçiçek yağı almayı düşünüyorum şu an.

  • xrated  (14.12.21 18:09:05 ~ 18:09:14)
Çekirdek kahve, kedi maması, kedi kumu, bir senelik cilt bakım ürünlerim. Bunlar dışında stoklamak değil ama beğendiğim ne varsa direkt alıyorum ertelemiyorum.

  • jazzabel  (14.12.21 18:09:51)
Ayçiçek yağı, un, tuvalet kağıdı al diyor annem. Birkaç gün önce Şok Markete uğradığımda
ayçiçek yağı ve un reyonu bomboştu. Kasiyere sordum 3'er 4'er paket alıyorlar dedi:S

  • bahçedekisandal  (14.12.21 18:20:07)
Kahve harici yapmadım ama yapmayı düşünüyorum. Kahve stoklamanızı öneririm, bu sene üretim çok düşük olmuş ve dünyada kahve sıkıntısı yaşanması bekleniyormuş. Dünyaya kahve sıkıntısı yaşatan kıtlık bize neler yapmaz.

  • turk kizi  (14.12.21 18:40:21)
ben 2018 ya da 2019 yazında döviz uçunca şampuan ve çamaşır deterjanı stoklamıştım. biraz da kedi kumu. hala kullanıyorum :)

  • yedigimiztavuk  (14.12.21 18:41:42)
süt ve tereyağı stokladım. keşke tuvalet kağıdı da stoklasaydım. stoklamak dediğim de iki ay yetecek kadar işte.

  • prole  (14.12.21 19:05:45)
Stok yapmadım ve yapmayı da düşünmüyorum. Zaten evdeki mevcut eşyalar ve mutfaktaki, banyodaki malzemeler falan üstüme üstüme geliyor bazen. Stok yapmaya kalksam aldıklarımı koyacak yer bulamayıp ev daraldıkça kafayı yerim.

  • ms brownstone  (14.12.21 19:08:24)
bir miktar stokladım ama ettiğim kar olsa olsa 300-500 liradır. enflasyona yetişmek imkansız, bundan sonrasını akışına bıraktım.

edit: tuvalet kağıdı, bakliyat, yağ aldım.
  • soft  (14.12.21 19:12:45 ~ 19:14:17)
Hayir stok yaparsam param kalmaz.

  • stavro  (14.12.21 20:15:11)
Yapmadım.

  • ruhen hastayim ben  (14.12.21 20:48:29)
Saklayabileceğim, bozulmayacak ve çok kullandığım şeyleri indirimli bulursam 1-2 adet fazla alıyorum genelde.

Toz deterjanlarda 2-3 ay önce indirim yakalamıştım mesela, kuponla vs baya uyguna gelmişti. Hala kullanıyorum. Muhtemelen 3 ay daha gider en az.

Geçen hafta da şokta buzdolabı poşetleri indirimdeydi, ondan da 3 paket aldım evde hiç kalmamıştı ve çok kullanıyorum.

Şampuan, saç boyası, duş jelleri, el kremi, saç kremi, yüz maskesi gibi kozmetik ler 2şer tane yedekli. Çeşit çeşit sabun da almıştım yine bozulmayacağı için.

Kağıt havlu kasa arkası indirimi vs daha çok olduğu için denk gelince hep alıyorum, özellikle gidip satın almadım. Evde hep yedekli bulunuyor.

Diş macunumdan 2 tane aldım.

Aşırı kitap stokladım. En fazla ölücülüğü bunda yaptım diyebilirim. Sonra alırım demedim çok oldu demedim. Almak istediğim her kitabı yarınlar yokmuşçasına aldım. Pişman değilim. Tanesini indirimlerle 14-17 tl bandına getirdiğim yüzlerce kitabım var. Şu an tanesi 30 40 tl olmuş durumda ki daha yılbaşı gelmedi.

Bulaşık deterjanı, temizlik malzemeleri çeşit çeşit alındı. Hepsini farklı farklı indirimlerle aldım. 1 yıl kesin yeter.

Gıda maddelerinden stok yaptığım bişey yok. Salça aldım 2 tane ve tereyağı alıp parçalara böldüm buzluktalar. Gıda stoklamak riskli ve zor geliyor.

Şaşırtıcı şekilde herkesin koşarak stokladığı tuvalet kağıdını almadım, hep çok pahalı diye düşünüyorum ve yetecek kadar alıyorum. Tavşan dağa küsmüş hesabı ben almadıkça 10 kat pahalı hale geldi meret. Hala almadım. Pasif agresif alışverişlerim sürecek.

Buraya kadar okuyan aktüel ürün canavarlarına sevgiler :)
  • buzbebek  (14.12.21 21:17:32)
yanlislikla havlu kagit stoklamisim. evde acilmamis bi paket varken bitti sanip yeniden almisim. fena bi yatirim olmamis ama, tl'de durmasindan iyidir :))

  • in vino veritas  (14.12.21 21:18:51)
Kedi kumu ve kedi maması. Ama mamayı fazla alamadık, son tüketim tarihi biter diye endişe ettik. Hayvan malzemelerinde çok rezilce bir fırsatçılık var, öyle böyle değil.

  • muhayyer divan  (15.12.21 01:22:48)
İşitme cihazı filtresi ve pillerini aldım. iki yıl sonra kredi çeker alırım sanırım.

  • borumu  (15.12.21 03:58:52)