[]

mb müdahalesi bitti mi?

14,50'lerden tutup 13,7-13,8 bandına oturttu. şu ana kadar 2,5 milyar dolar yakılmış. bunlar bitti mi acaba? düşüşte yok yükselişte. sanki yeteri kadar düştüğü için kur bi rayına oturdu gibi değil mi? yoksa mb hala ufak ufak müdahale ile yükselmemesini mi sağlıyor?
 
@dadasalon, elindeki dovizi boyle artirabiliyor olsa olaganustu durumlarda yaptigi bu satis isini neden her gun yapmasin? yapmiyor cunku rezervden zarar ediyor. mb tabii ki doviz alir rezerv buyutur, ama boyle degil.

kademeli satis kuru 1 lira indiriyorsa, ayni kademeli alis kuru yine 1 lira (hatta daha fazla, trend yonu oldugundan, mudahale ise yaramiyormus gibi gozukeceginden vs.) yukseltir. yoksa erke donergeci olur zaten, mb sonsuz rezerv toplar bu islemler ile, dunyanin en zengin ulkesi oluruz 1 aya.

@avatar, soruyu saat 20 gibi sormussun o zaman "bugunluk" mudahale bitmisti saniyorum. bunun yarini var, oburgunu var, sonraki gunu var...
  • robokot  (14.12.21 06:20:39 ~ 06:22:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.