Taşınılan giriş katı ev ve kediler

Selam duyuru,
Giriş katı bir eve taşındım. Civarda çok kedi var ve cam önüne geliyorlar. Ben de mama su vermeye başladım. İlk günler 1-2 kediydi fakat şimdi iş çığırından çıktı 25-30civarı kedim oldu :D
Sorun şu ki benim de 1 kedim var. Yeni yeni alışmaya başladı diğer kedilere ama sanırım onlardan mikrop kaptı. Camda tel olmasına rağmen temas etmedikleri halde gözü yaşarıyor ve ben de korkmaya başladım ya kedim diğer kedilerden bir hastalık kaparsa diye çok tedirginim.
Artık cam önüne mama koymayacağım bahçede bir yer yapacağım. Ama kedilerin gelmesini nasıl engelleyebilirim? Fikri olan var mı?

Dışarıdaki kedileri evinizin yakınında hiç bir şekilde beslemeyin, suyu dahi biraz öteye koyun.

  • kaptankedi  (13.12.21 19:44:55)
Haklısınız kıyamadım geleni geri çevirmedim ama çok kötü oldu böyle. Her geçen gün de çoğalıyorlar :(

  • kelrapunzel  (13.12.21 19:46:44)
Belki şöyle şeylere bakmak istersiniz: standupforcorn.com

  • kaptankedi  (13.12.21 20:08:58)
@kaptankedi teşekkür ederim ben de düşündüm bitkileri ama camın önündeki mermer çok dar. Saksı koyacak alan yok olsa da düşürürler. Zaten yağmurlu havalarda dönmeye çalışırken kendileri de kayıp düşüyor :D

Biraz önce teli bol Çamaşır suyuyla sildim belki kokusundan kaçarlar diye ama nafile takım toplanmış yine :D
  • kelrapunzel  (13.12.21 20:14:25)
çamaşır suyu bazı kediler için çok çekici bizim evdeki yerleri silersek yalayıp kafa yapıyor
sirke daha iyi bir seçenek

  • Sir Anthony Hopkins  (13.12.21 21:00:43)
Hopkins+1 —bir sprey şişesine, sirke-limon karışımı yapıp püskürtürseniz rahatsız oluyorlar.

  • kaptankedi  (13.12.21 22:47:25)
Çamaşır suyu aksine kedi çeker. Sıklıkla sirke dökmek daha işlevsel olacaktır. Bir de geçici olarak camın önündeki eşik kısmına alüminyum folyo kaplayabilirsiniz. Dokusundan pek hazzetmedikleri için cama zıplamazlar.

  • balik kraker  (14.12.21 15:35:32)