[]

Bütün paramla dolar alayım mı?

70 bin kadar çıkarabilirim herhaldr. Her seferinde yok çok yükseldi alınmaz diyorum ama hep kaybediyorum yazık günah bize. Faiz falan da yok. Yarın piyasa açılır açılmaz alıyorum herhalde kısa vadede 10 falan düşmez.

Acaba en fazla ne kadar yükselecek dolar? 20 hayal mi?


 
bu işerlerden hiç anlamam yatırım tavsiyesi de değildir ama üçe bölüp sepet yap diye söyleniyor genel olarak.

yani altın, euro, dolar

veya dolar, euro, sterlin gibi

dediğim gibi bu işlerden hiç anlamam ama duyuruyu takip ettiğim bu tür sorularda en çok gelen cevap bu oluyor.
  • killerbee  (13.12.21 17:44:04 ~ 17:44:29) 
yarın fed faiz arttırırsa 20'ye doğru gider. yarın tutup erken seçim olacak derlerse de 10'a düşer. böyle bir ortam var ortada maalesef.


  • bos dusunce balonu  (13.12.21 17:53:33) 
bos dusunce balonu +1

her iki yöne de oynaklık mümkün. zaten vatandaş için doların yükselmesinden daha kötü bir şey varsa, o da bu şekilde oynak olması maalesef.

bu noktada her tavsiye patlak çıkabilir, risk yüksek.

bir tavsiye değil ama yerinizde olsam; 3te biriyle euro alıp, 3te biriyle yabancı hisse fonlarına girip, kalan 3te biriyle de TL'de kalırdım.

(ki zaten öyle yaptım)
  • kaptankedi  (13.12.21 17:58:16) 
kısa vadede ani hamlelerle düşedebilir ama yukarıda denildiği gibi, yönetim değişmedikçe günün sonunda uzun vadeli olarak hep yukarı. (yatırım tavsiyesi değildir)


  • biravekahve  (13.12.21 18:43:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.