Ayakta durunca oluşan sırt ağrısı

3 gün önce starbucksta işe başladım.
işe başladığımdan beri bir şey fark ettim, ayakta hareketsiz durduğum zaman sırtımın her iki tarafına ağrı giriyor. hareket halindeyken, yani yürüdüğüm zaman veya oturduğum zaman ağrı hissetmiyorum. aynı zamanda yol bisikleti kullanan birisiyim, bisiklete bindiğim zaman bile ağrı olmuyor. sadece ayakta sabit durunca ağrı hissediyorum.

üstelik biraz duruş bozukluğum var ve sırtımı 2 dakikada bir hareket ettirdiğim zaman kütlüyor.

sizce bu ağrıyı korse ile azaltabilir miyim ?

Ben de yürürken hissetmiyorum ama otururken de hissediyorum bazen. Uzanmak rahatlatıyor daha çok. Ortopedi doktoruna muayene olduğumda sırt için yapılan bi iğneden bahsetmişti, o da rahatlatıyormuş. Korse aldım, henüz takmaya başlamadım. Muhakkak oluyordur faydası doktor tavsiye ettiğine göre.
İmkanınız varsa muayene olsanız, film de cektirebilirsiniz. Ben de boyun duzlesmesi gördü doktor, sırt ağrısına neden olurmuş. Kasların zayıflamasından kaynaklı olduğu için hareket, barfiks önerdi.

  • Janisser  (13.12.21 02:15:03)
Aynı sorun bende de var, hem belim hem sırtım kopuyor ayaktayken. Duruş bozukluğu kaynaklı ve kasların zayıflığından oluyor. Fizik tedavi uzmanı egzersiz veriyor bir gösterin derim

  • kostüm çok güzel prenses misiniz  (13.12.21 14:04:23)
korsenin yarardan çok zarar getireceğini düşünüyorum. probleminiz büyük ihtimalle kas güçsüzlüğünden kaynaklanıyor. korse, kasların daha da güçsüzleşmesine neden olabilir.

  • marcelorios  (13.12.21 22:28:30)