3. aşıyı olan var mı? (biontech)

Varsa üstünden ne kadar geçti?
ikinci aşı kadar yan etki gösterdi mi?
neler hissediyorsunuz?

olmayanlar için 3. aşıyı direk olmayı mı yoksa revizyon aşıyı mı beklemeyi düşünüyorsunuz?

ben geçen hafta oldum. bende ikinci doz neredeyse hiç yan etki yapmamıştı. şimdi 2. den 6 ay sonra olduğum 3. doz ilki kadar yan etki yaptı. he yani bu da nedir 2-3 gün kol ağrısı, uyuşukluk, bir de bööle eklem ağrısı gibi bir şeydi, bacaklarımda hissettim o gece parol alıp uyudum ertesi gün bir şeyim yoktu yani hiçbiri korkulacak boyutta şeyler değildi. revizyonu bekleyeyim diye düşündüm ama 3 biontech omicrondan koruyor cümleleri de gelince her gün toplu taşımaya binen ve aşılardan önce covid olan biri olarak daha fazla risk almayayım dedim.

  • red g  (12.12.21 15:23:39)
Ben de iki gün once oldum; enteresan bir şekilde kolum bile ağrımadi ki geçen sefer yatak döşek yatmıştım. Gayet rahat geçirdim. Red g gibi daha önceden covid geçirdim ve sürekli farklı farklı okullardayim; risk almak istemedim hiç.

  • fraise  (12.12.21 15:35:22 ~ 15:35:56)
Bir ayı geçti.
Birinci aşıda şiddetli kol ağrısı, ikinci aşıda hafif kol ağrısı oldu. Üçüncü aşıda hiçbir şey olmadı.

  • Mirket  (12.12.21 15:46:13)
Ben henüz olmadım çıkar çıkmaz olacağım, reddit'te araştırmıştım genelde 2.kadar yan etki yapmıyormuş. Asıl söylemek istediğimse, geçen açıklama yapıldı yeni varyanta karşı aşı Mart'ta geliştirilmiş olacak diye ama 3 doz aşı da etkiliymiş zaten. Yanlışım varsa düzeltin tabii.

  • gmzo  (12.12.21 16:18:54)
3 tane biontech oldum. kol ağrısı dışında yanetki göstermedi.

  • sutlu nescafe  (12.12.21 16:27:19)
3. Doz hakkim ciktigi gun direkt oldum asiyi. 3 doz biontech. Kafam rahat. Almanin kopegiyim. Kusura bakmasin dunya. Almana guvenirim. Ustune mucidi de Türk. Mis gibi.

Hicbir olumsuz durum yasamadim.
  • goklerdengelenkarar  (12.12.21 17:29:43)
3.aşı tanımlaması hangi algoritmayı göre oluyor bilginiz var mı?

  • oligomer  (13.12.21 00:08:10)
@oligomer sanırım 2ç aşının üstüne 6 ay sonra açılıyor.

  • sipsiyah  (13.12.21 18:49:41)