sevilen yönetmenlerin gözden kaçırılmış filmleri

bir yönetmenin çok büyük hayranı olmadıysam genelde 4-5 filmini izleyip bırakıyorum orda. ama bazılarının daha bir sürü filmi var ve bazıları oldukça güzel olabiliyor. mesela coenlerin blood simple filmini çok sonra izledim bu sebeple aslında baya iyi filmdi, nbc'nin iklimler'ini de örnek gösterebilirim. bu tanıma uyan sevdiğiniz filmler nelerdir?

coenlerin acik ara en iyi filmi a serious man bence mesela.

  • hot potato  (10.12.21 21:21:02 ~ 21:21:18)
Eric Rohmer genelde 6 Ahlak Hikayesi ve Mevsimler serileriyle biliniyor. 4 aventures de Reinette et Mirabelle (1987) adlı filmi her ne kadar yine özünde ahlakı dert edinse de bu iki seri kadar bilinmiyor sanırım.

Ek olarak Ken Loach 2000 sonrası filmleriyle oldukça anınıyor ama Kes (1969)başlı başına dönem filmidir.
  • Amaranta ursula  (10.12.21 21:22:44 ~ 21:32:44)
woody allen filmlerini pek sevmezdim, daha dogrusu onyargiliydim ama match point filmini begenmistim. oneririm www.imdb.com

  • exlibris  (10.12.21 22:00:38)
Tony scott vasat bir yönetmen ama tarantino mum senaryosunu yazdığı true romance da harikalar yaratmış. Kadro,hikaye, müzikler müthiş

  • deer hunter  (10.12.21 22:12:30)
True Romance+1
Yine Tony Scott The Fan ve Crimson Tide keyifli

Brien de Palma Blow filmi iyi. Tarantino'nun favorilerinden.

Coppola The Conversation

Scorsese The King of comedy

Danny Boyle Shallow Grave

Bilinmeyen filmler degil elbet fakat izlememis olabilirsiniz.
  • EasyTiger  (11.12.21 06:00:24)
death proof (2007)
duel (1971)
following (1998)
rope (1948)
seul contre tous (1998)
dressed to kill (1980)
film (kerem topuz)

4-5 filmini izlediğiniz bir yönetmeni en eski filmlerinden başlayıp sırayla izlemelisiniz bence. scorsese'nin who's that knocking at my door filmini o şekilde izlemiştim mesela. böylece yönetmen hakkında ciddi fikir sahibi olunabiliyor.
  • isveperver  (11.12.21 22:49:20)