ingilizce sorulan bir SQL Query hk.

Merhaba arkadaşlar,

SQL sorgu diline hackerrank üzerinden pratik yapmaya calısıyorum. Linki paylaşınca soru görünür mü bilmiyorum ama link www.hackerrank.com
Onun dısında ekran görüntüsü de ekte. Bu soruda wands_property tablosunun acıklamasında the mapping ile başlayan cümleyi hiç anlamadım. Hermonie'nin kararına göre yaşı en büyük ve en güçlü nonevil asa için istenen bilgileri getirmeye çalıştım ama istediği bu değil sanırım... İzah edebilecek bir arkadaşım varsa çok memnun olurum. Teşekkürler,

yani bir key'in baska bir value karsiligi, bir value'nun da baska bir key'i yok diyor.

eslesmeler birebirmis yani.

herhangi bir code'un baska bir age karsiligi veya yine herhangi bir age'in baska bir code karsiligi yokmus.
  • chezidek  (09.12.21 21:41:04)