20 dakika koşu sonrası dizde ağrı

3 km civarı koşunca sağ dizimde ağrı başlıyor . devam edersem dayanılmaz oluyor.

dün koşu bandındayım 7 km hızda. koşarsam ağrı vardı ama aynı hızda yürürsem sıkıntı yoktu.

Fiziki dışarda koşuda da durum aynı.

Cumartesi önemli bir koşu var. ona katılacağım da. ağrısa da devam etmem lazım. bu tarz bir şey alsam sıkı tutar mı. online değil fiziki alacağım kargo yetişmeyeceği için. eczaneye mi gitsem? Zararlı olduğunu söyleniyor ama bir kerelik yapacğaım.
urun.n11.com

ne önerirsiniz başka?

dizleirmdeki sorunun özeti:

Yıllar önceden geliyor. düşmüştüm bisikletten. ordan olduğunu düşünüyorum. mr çektirdm ama doktor yırtık olsa da spora engel değil demşti. Düzelmedi de bir sürü hareket vs yaptım.

dizlerdeki sorunun mr raporu yıllar önceden :

SOL DİZ MR İNCELEMESİNDE;

Patello-femoral ve femoro-tibial eklem mesafeleri normal genişliktedir. Eklem yüzlerini döşeyen artiküler kartilaj kalınlık ve sinyalleri normal olarak izlenmektedir.

Medial eminens hafif hipertrofik görünümdedir.

Retropatellar alanda az miktarda sıvı artımı izlendi.

Prepateller yumuşak dokular olağandır.

Medial menisküs ve lateral menisküs normal form ve sinyal özelliği göstermektedir, yırtık saptanmamıştır.

ACL'de sinyal artımı saptandı (grade 1 sprain). ACL anterior komşuluğunda sıvı artımı saptandı.

PCL morfoloji ve sinyal özellikleri normaldir. Yırtık ile uyumlu sinyal değişikliği saptanmadı.

Medial ve lateral kollateral bağlar normaldir.

Periartiküler yumuşak dokular normal olarak değerlendirilmiştir.

SAĞ DİZ MR İNCELEMESİNDE;

Patello-femoral ve femoro-tibial eklem mesafeleri normal genişliktedir. Eklem yüzlerini döşeyen artiküler kartilaj kalınlık ve sinyalleri normal olarak izlenmektedir.

Lateral kondil anteromedialinde ve inferiorunda birer adet kompakt kemik adacığı ile uyumlu görünüm saptandı.

Retropatellar alanda az miktarda sıvı artımı izlendi.

Prepateller yumuşak dokular olağandır.

Medial menisküs ve lateral menisküs normal form ve sinyal özelliği göstermektedir, yırtık saptanmamıştır.

ACL'de kalınlaşma ve sinyal artımı saptandı (grade 2 sprain).

PCL morfoloji ve sinyal özellikleri normaldir. Yırtık ile uyumlu sinyal değişikliği saptanmadı.

Medial ve lateral kollateral bağlar normaldir.

Periartiküler yumuşak dokular normal olarak değerlendirilmiştir.

Sonuç: ..........

Hocam sen bu diz ve koşu olayını neden bu kadar zorluyorsun :) yıllar önce diyorsun üstünden zaman geçmiş tekrar bir görünsen de öyle karar versen :)

  • freebird5406_2  (09.12.21 10:30:00)
Soruya cevap degil ama doktora görün +1. Benim de dizimde sorun vardı, doktorda sorunsuz bildiğim dizimin bağının inceldigini öğrendim. İstanbul'daysan cerrahpaşa ortopedi mesai dışı muayeneye git,260 TL ücreti, çok iyi ilgileniyorlar

  • ya volna  (09.12.21 11:00:46)
Diz olayı sıkıntı. Yıllar geçse de böyle nuksedebiliyor. Hassas bölge. Zorlamayın bence. Tekrar muayene olun. Spor öncesi bol bol ısının.

  • dafuq  (09.12.21 12:07:45)
bugün bunu aldım kullandım koşarken
www.hepsiburada.com

işe yaramadı. çok sıktım az sıktım üstü sıktım altı sıktım. olmadı
  • ShadowOfMoon  (09.12.21 23:41:55)