İsyerinde prim dağıtılması

Eylülde işe başlayan birine mart ayında dağıtılan prim verilir mi sizce? 1 Yıl dolmadan verilmez dediler de. Verseler fena olmaz hani.

Bence o oranda verilmesi lazım. Tam pirim olmasa da dağıtılan pirim çalışılan aya göre oranlanıp verilebilir. IK'ya sorabilirsin.

  • canbonomobenseno  (09.12.21 08:35:52)
canbonomobenseno +1

Bizde o şekilde. 4 aylık çalıştıysan hak edilen primin 1/3'ünü alıyorsun.
  • himmet dayi  (09.12.21 08:43:26)
genelde prim hedeflerini gerçekleştirmiş olma durumuna göre verilir. Hedefler de yılın ilk 3 ayı belirlenir. hedefin yoksa neyin primini alacaksın? primlerin bir kısmı şirketin performansına göre verildiği durumlarda da yine 6 aydan az mı çalışmış, fazla mı çalışmış ona bakarlar.

bir de sözleşme var tabii. 2017'de 1 seneden az çalıştığım şirketle sözleşmemi yıllık maaşın %12'si fix prim olarak yapmıştım. çıktığımda yılı tamamlamadan vermiyoruz dediler ama sözleşmeyi hatırlatınca verdiler :)
  • gabe h coud  (09.12.21 08:47:04)
1 yıl dolmadan verilmez diye kim söyledi? İK söylediyse politikaları o şekildedir. Bizim şirkette veriliyor mesela.

  • pispinti  (09.12.21 10:55:29)
İşe girerken söylenir bu gibi detayları. Benim ik olarak calıstıgım şirkette 1.5 seneyi doldurmayana prim verilmiyor mesela. Girerken altına imza attığınız şeyleri dikkatli okuyunuz

  • monicapp  (09.12.21 11:19:42)
bizde de 6 aydan önce verilmiyor, 6 aydan sonra çalıştığın zamana göre veriliyor, yani her şirketin politikası farklı, burada cevap bulamazsın.

  • kenarortay  (09.12.21 12:57:55)
Bizde veriliyor. Primlerde sınır 6 ay kıdem, hediye-desteklerde sınır 2 aylık deneme süreci.

  • denizgonen  (09.12.21 15:15:36)