benzin alırken nasıl davranıyorsunuz?

pompacıya benzinli ya dizel olduğunu söyleyip hemen içeriye ödemeye mi gidiyorsunuz? yoksa dolumu bitirmesini bekleyip öyle mi ödeme yapmaya gidiyorsunuz?

arabada tekseniz aracı kitliyormusunuz pompacı dolum yaparken?

söyleyip direkt ödemeye giderim. arabayı kilitlemem.

  • sir gawain  (08.12.21 23:13:25)
Merhaba, direkt selam verip benzin der ve benzin pompasını kullandığından emin olduktan sonra ödemeye giderim içeri aracı kilitleyerek.

  • devorgilla the gunslinger  (08.12.21 23:13:43)
-merhaba kolay gelsin.
-...
-fulleyelim.(arabayı kilitleyip içeri geçiş, depo dolana kadar kasa civarındaki ürünlere bakış)
  • olutaklidi  (08.12.21 23:14:55 ~ 23:16:06)
söylerim. azıcık sağa sola bakınır gibi yapıp, kapıyı kilitleyip içeri geçerim.

  • sanal uyku  (08.12.21 23:21:52)
Taşıt tanıma, arabadan inmem doldur derim ya da alışveriş veya tuvalet işim varsa doldur deyip kilitler giderim.

  • en bi orijinal  (08.12.21 23:25:55)
Benzinli araçlara dizel koyulamıyor (birkaç istisna mevcut sanırım). Benim aracın deposuna mazot pompası girmiyor. O yüzden "ne koydu acaba?" diye düşünmem. Opet ise araçta ödeme yapar, değilse direkt içeri giderim. Arabanın içinde çantam vs. varsa kapıyı kitlerim.

  • himmet dayi  (08.12.21 23:40:18)
Cevapları okuyunca arabayı kitlemediğimi fark ettim doldur hocam deyip öyle araba açık içeri gidiyorum ben bundan sonra kitleyeyim.

  • Zaman Tamircisi  (09.12.21 00:11:43)
belirli bir tutar söylemişsem aracı kilitleyip ödemek için içeri giderim.

belirli bir tutar söylememişsem, "dolduralım" demişsem, depo dolana kadar aracın başında beklerim, hatta pompa attıktan sonra rakamı en yakın onluğa yuvarlayacak kadar da ekletirim, ondan sonra aracı kilitleyip ödemeye giderim. clio'ya benzin alırken anahtarı vermem gerekiyor (depo anahtarla açılıyor), o yüzden clio'yu daha anahtarı vermeden önce kilitlerim. kilitlemeyi unutmuşsam, giderken depo kapağından sallanan anahtardan kumandaya basıp kilitlerim ve hep havaya uçma tedirginliği yaşarım.
  • kibritsuyu  (09.12.21 00:41:43)
Shell'de şunu diyorum: "fullicez, yeşil pompa benzin." sonra bakıyorum yanlış pompa koymasın diye. sonra biraz bekliyorum, içeri bakıyorum, sıra varsa hemen, yoksa depo dolmaya yakın içeri geçiyorum. arabayı kitlemiyorum, anahtarı, telefonu ve cüzdanı yanıma alıyorum.

  • prole  (09.12.21 00:48:58)
Direkt içeri gidiyorum. Arabayı kitlemem.

  • plutongezegendegilmi  (09.12.21 00:55:24)
arabadan iner,, kapıyı kilitler,

- merhaba, fulleyelim usta.

der, alacağım başka şey yoksa kasanın orada hesabın kapatılmasını bekledim.
  • altinci nesil caylak  (09.12.21 10:18:12)
cami acip selam kolay gelsin dolduralim diyorum, o sirada cantami vs alip cikip odemeye gidiyorum, bazen kitliyorum bazen kitlemiyorum, silgec suyu falan bakiyorlar kaputu acip.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (09.12.21 10:27:32)
Ne kadar dolduracağını söyleyip, kilitleyip, ödemeye giriyorum. Açık bırakırsam kesin pompacı başka müşteriye bakarken biri gelir soyar.

  • r_u_h  (09.12.21 14:58:14)
arabadan inip miktarı ve yakıt türünü söyleyip içeri giriyorum. 20 yıldır bir kere kapı kitlemediğimi farkettim ben de.

  • duster  (09.12.21 15:03:24)
kulağına ayıplı şeyler söylüyorum

  • ananiyimioguz  (09.12.21 15:05:09)
söyler gider arabayı kitlerim.

  • mikahakkinen  (09.12.21 15:14:27)