Endoskopiden sonra patoloji sonucu çıkmadan gastroentereloğa gitsem mi?

Endoskopide bir rapor hazırlanıp elime verildi. Buna göre Eritamatöz Pangastrit tanısı kondu.

Bir de midemden alınan parça patolojiye yollandı. Patoloji sonucuna 1 ay var. Gastroenterolojiye önceden randevu almıştım. 1 ay az bir süre değil. Patoloji sonucu çıkana kadar bir gastroenteroloji randevuma gitsem mi? Yoksa iptal mi etsem?

Kullandığım mide ilaçları halihazırda var. Onun dışında doktor farklı bir şeyler yapar mı andığım tanı için? Gitmeme değer mi? Yahut doktor kızar mı? Başka hastaları engellemiş olmak da istemem.

geçmiş olsun. gastrit olmuşsunuz ve bunun için de antiasit benzeri ilaçlar ile mide asit salınımını azaltan ilaçlar vermişlerdir hali hazırda büyük olasılıkla. bu ilaçlar uzun vadeli de kullanılabiliyor. doktor patolojiyi görmek isteyecektir. oradan özel bir şey çıkmazsa diyet+ilaç+ kontrol önerecektir. yani elinizdeki ilaçlar şikayetleri önlüyorsa patoloji sonucunu bekleyin bence.

  • sagini solunu bilmez cahil  (06.12.21 23:07:15)