[]

Bilgisayar kasası taşınırken tum parcalarin sökülmesi mi gerek ?

Merhaba, sehirler arasi bilgisayarim taşınacak, kara yolu ile 1000 km arası gidecek. Kasamı nasıl taşımamı onerirsiniz ? Tesekkurler simdiden.
 
Direkt koliye koy götür hocam. O şekilde 2 defa 600 km kara + denız yoluyla götürdüm problemsiz.


  • Başkalaşım  (06.12.21 16:36:12) 
Ekran Kartını sökün, en serbest donanım o oluyor genelde ve hassas da. Geri kalanı sorunsuz taşınır


  • atom karincanin torunu  (06.12.21 16:39:27) 
çok bişey olacağını sanmam ama kendin topladıysan ekran kartı ve ram'leri ben olsam sökerdim.


  • avatar is back  (06.12.21 16:39:52) 
içerisinde mekanik disk varsa, kasayı bir koliye koyduğunuzda çok fazla oynamaması için yanlarına köpük veya hava dolu poşet bulursanız (pıt pıt da olur) koymanız.

çok fazla hareket eder ve yolda devrilirse felan iyi olabilir.

ekran kartiniz pahaliysa bence de sökün.
  • kobretti  (06.12.21 16:40:26 ~ 16:40:44) 
Büyük ekran kartları ağır olduğu için yolda hoplayıp zıplarken kart yuvasını çatlatabileceği söyleniyor.

O yüzden ekran kartı sökülse yeterli, ama kendi aracınızda bagajda rahat bir yolculuk yapacaksa, dikey değil de yatay taşınırsa bu ihtimal ortadan kalkar.
  • John Bloor  (06.12.21 16:43:20) 
ekran kartını çıkarsan yeter.


  • glamdr1ng  (06.12.21 16:49:25) 
ben kasamı şehirler arasında taşırken hiçbirşeyi sökmeden taşıdım. kasayı sabit olacak şekilde koyarsanız birşey olmaz. içiniz rahat edecekse ekran kartını ve hdd'leri sökebilirsiniz.


  • false pretension  (06.12.21 17:56:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.