Bacalı daclumbaza karbon filtre

Yetkili servis bacalı davlumbaza karbon filtre takmak istedi dedim o bacasızda kullanılmıyor mu ne gerek var? Dedi ki bu mutfak büyük filtresiz çekmez bu dedi. İyi madem dedim 200 tl mi aldı. Şimdi bakıyorum filtre olduğundan da kötü performansa sebep oluyormuş. Bir kere kazıklandım yapacak bişey yok da sizce o filtreyi sökmeli miyim?

Söküp dene, duruma göre bakıp karar ver?

  • kisa  (05.12.21 23:18:03)
filtrenin amacı çekişi arttırmak değil ki... aksine çekişi düşürür. fena itelemiş;)

  • late viper  (06.12.21 01:09:36 ~ 01:10:49)
bu servislere satışçılık görevi de verildi anladığım kadarıyla. artık kendilerine mi kalıyor yoksa satış baskısı mı var bilemiyorum.
bana da geldi bir teknik servis bu hafta, parça satmaya çalışıyor. dedim ben onu bulurum araştırıp, farklı bir şekilde çözmeyi düşünüyorum o konuyu. yok abi piyasada bizdeki gibi ürün olmaz, alsan da memnun kalmazsın, biz herkese satıyoruz bunu, almayanlara tamire gidince keşke alsaydık diyorlar...
şu kadar anlatmasa itelemeye çalıştığını düşünmezdim belki, resmen pazarlamacı şaklabanlığı.

bence ara şikayet et, performansı düştü bunun, gelin ürününüzü alın paramı da geri verin de. ben işin resmi destekçisine güvenemeyeceksem kime güveneceğim de cırla.
  • Bruce  (06.12.21 01:19:56)
Bazen de utanmadan "bunu almazsan garantide sıkıntı olur" diye yalan söylüyorlar.

Aspiratörde taktik bu, çamaşır bulaşık makinesinde taktik kireç engelelyici filtre takmak musluk girişine, tv'de de akım korumalı priz satmak.

Buzdolabı için bir çakallık duymadım henüz, ama o da yakındır.
  • John Bloor  (06.12.21 10:50:36)