umca solüsyonu sigorta karşılıyor mu?

sözlükte birkaç kişi sigortası olanlara ücretsiz olduğunu yazmış, eczaneye sorduğumda reçeteli bir şey fark etmeyeceğini, sigortanın karşılamadığını söyledi.

artık karşılanmıyor olabilir mi?
karşılanıyorsa her yerde aynı olmaz mı?
yoksa eczacının bir çıkarı var da yalan mı söylüyor?

sigorta dediginiz Sgk mi ozel sigorta mi?

Benim ozel sigortam hic karsilamadi simdiye kadar. Sgk'yi bilmiyorum.
  • la lykia  (03.12.21 18:41:55)
Umca'yi bilmiyorum ama sgk birkac ay once bu tip ilac olmayan seyleri komple atti listeden.

Majezik sprey falan hicbirini karsilamiyor.
  • divit  (03.12.21 18:55:00)
Özel sigorta diye duydum.

  • hadi ya la  (03.12.21 19:02:13)
Umca bir ilaç değil, takviye edici gıda. Bu nedenle karşılanıyor olması oldukça düşük bir ihtimal.

Karşılanıyor ise bile çok özel bir durum kendi özel sigortanızın provizyon birimine danışmanız lazım. Eczacılık bir durum yok.
  • yeninesiltupcu  (03.12.21 20:13:55)
ne alaka karşılamaz tabiki.

  • adivar  (03.12.21 20:34:11)
"ilaç" niteliğinde ya da tedavi protokolünde olmayan şeyler çoklukla karşılanmıyor. eczacının yalan söylemek için bir sebebi yok, her türlü parasını alıyor.

  • kaptankedi  (03.12.21 21:12:05)
Geçen gün özel sigortamla görüşmüştüm farklı bir konu için. SGK karşılamadığı halde bizim karşıladığımız birkaç ilaç var diyip Umca’yı da saymıştı aralarında.

  • hrvl  (03.12.21 21:27:58)
acıbadem karşılıyordu ama en son iki sene önce aldım bakmak lazım tekrar, her sene kriterleri değişebiliyor, bazen belli bir boyunu ödüyolra, en küçüğünü mesela.

  • ruz  (03.12.21 22:03:42)
İsbankasinda calisanlari sigortasi karsiliyordu.

  • fakyoras  (03.12.21 23:51:36)