apple iphone 4,5 kullanıcılarına: apple desteğini çekince ne oluyor?

pili halen %100 olan bir iphone 6s'im var üzerinde çizik dahi yok. ben şimdi seviyorum bu cihazı ama destek çekme olayı nedir? artık whatsappsız mı olacağım yoksa ne desteğini çekecek? whatsapp güncelleyemeyecek miyim mesela?

ios 15 yüklü son sürümü.

iphone 4 vs kullanıcıları belki bilirler. yanıtlayanlara teşekkürler.

yeni IOS'ları yükleyemez, güncelleme yapamaz hale gelirsiniz.
yeni uygulamalarda da uyumsuzluk yaşanacağı için yükleyemezsiniz.

  • dreamnesiac  (02.12.21 16:20:12)
bir süre sonra uygulamalar yüklenmiyor.
whatsapp falan destek kesiyor. ama öyle hemen değil. 6s 2-3 sene daha rahat kullanılır. ios 15 aldı sonuçta.

  • jelly bear  (02.12.21 16:24:52)
Bu yeni açıklanan mevzu su: Artık bu ürün icin yedek parça üretilmeyecek, stoklarda ne varsa o.

Ürünü servise getirdiğin vakit, mesela elimde buna takacak yeni bir kamera olmayabilir ona göre düşün —diyor.

Bir de muhtemelen iOS 16 güncellemesini almayacaktır. Uygulamalar iOS 15 destekledikçe sıkıntı olmaz. Bu da en 2-3 sene demek.
  • kaptankedi  (02.12.21 16:50:25)
Iphone 5 var whatsapp ve arama icin kullandigim. Hala gorece akici calisiyor telefon. Whatsapp da kullaniliyor. Surumunu bilmiyorum.

  • icim urperiyor  (02.12.21 19:19:38)