[]

Satıh Buzlanması Riski

Merhaba,

Citroen c3 2020 model araç sahibiyim. Henüz 5000 km ve ilk defa boyle bir hata aldım. Gostergede de anahtar sembolu cıkıyor ve 30 dk dır kaybolmadı. Bir sıkıntı mı var yoksa basit bir arıza göstergesi mi ? Nasıl bir yol izleyim?


 
neden ariza oldugunu düsündünüz? citroen‘i bilmiyorum ama araclarin cogunda hava sicakligi belli bir degerin altina indiginde buzlanma riski uyarisi cikiyor. sizinki de bu tarz bir sey gibi geldi.

emin olmak icin kitapciga bakin yine de.
  • ben de  (02.12.21 08:53:42) 
acaba hava sıcaklığı 5 derece civarında mı?


  • kisa  (02.12.21 08:54:06) 
bir yılı dolduğu için bakım zamanı gelmiştir belki, km az bile olsa yılı dolunca yağın değişmesini istiyor üreticiler.


  • John Bloor  (02.12.21 09:12:56 ~ 09:13:14) 
Bu uyarı dış hava sıcaklığı düşünce çıkan bir uyarı. Çoğu araçta "buzlanma riski var dikkatli kullanın" tarzı uyarı verir. Benim aracımda (astra) hava sıcaklığı 3 derece ve altına düşünce bu uyarıyı veriyor. Arıza vs. söz konusu değil, dikkat uyarısı.


  • Abdurrahman  (02.12.21 09:16:31) 
bu hata değil ki uyarı, dikkatli ol demekte.


  • liberal  (02.12.21 09:16:35) 
anahtar sembolü farklı bir şey içindir. satıh buzlanma riski konusu 4 derece altındayken otomatik verir. anahtar sembolü alakalı bir şey. araba çalışırken gösterge panelinin sağında solunda üzerinde anahtar olan bir düğme olması lazım. o düğmeye araba çalışırken bas ekranda gösterir neyse sıkıntı.


  • reanarchy  (02.12.21 10:00:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.