SQL bilen var mı? basit bir şey

Merhaba, bir listede bir değeri şöyle değiştiriyorum:

Update Artikel SET
Lifecycle = 2
Where Lifecycle = 1

sonra veritabanında değişiyor bu ama bu koda select ekleyerek çağırmak istiyorum ama hep hata alıyorum. nasıl yapabilirim bunu? yaptığım şey şu:

Select Artikel.Seriennummer, Artikel.Bezeichnung, Artikel.Lifecycle from Artikel
Update Artikel SET
Lifecycle = 2
Where Lifecycle = 1

beklentim tek kodla Lifecycle'ın 2 olması ve bu yeni listeyi çağırmak.

Select ve updatei bi arada kullanamazsin

  • nuisance  (01.12.21 18:58:22)
postgre kullanıyorsanız RETURNING keyword'üne bakın: www.postgresql.org

  • plutongezegendegilmi  (01.12.21 19:06:27)
hangi sql'de olduğuna hangi client'ta kullandığına göre değişir.

stored procedure ile filan yapabilirsin veya function ile yapabilirsin.
  • aziz dostum jack  (01.12.21 19:09:34)
benim mallığım sorunun sonunda virgül varmış ve o ikinci soruya referans veriyormuş. select ile update'i bir arada kullanmam istenmemiş haliyle.

teşekkür ederim üçünüze de arkadaşlar.
  • bohr atom modeli  (01.12.21 19:09:42 ~ 19:09:51)