json içinde json

merhaba, eminim çok basit bir şeydir ama yapamadım.

daha önce python ile birkaç basit json işlemi yaptım ancak şu an uğraştığım şeyde json içindeki json'dan bir veriyi sorgulamam gerekiyor ve beceremedim.

şimdi şöyle, her requestte bi json dönüyor. json'da "submissions" altında komple başka bir json yatıyor. 2 eleman daha var ama onlar lazım değil. submissions altında yatan json içinden veri okumam lazım yani.

örnek: pastebin.com

gördüğünüz gibi "reference" numarasına bağlı approved, declined, pending sayıları var.

yapmaya çalıştığım "declined" sayısı 1 ve üzeri olan itemlerin "reference" numaralarını "declined" sayısıyla birlikte ekrana basmak. her requestte dönen cevapta 50 tane item oluyor bu arada, ben sadece birkaç tanelik örnek verdim yukarıda.

örnekten gidersek şunun gibi bir çıktı olacak ekranda yani:

asıl beremediğim mesele json içindeki json'u normal json gibi ele alıp sorgulayabilmek oldu.
şimdiden teşekkürler.

Link açılmıyor ama o içerdeki json'ı alıp ayrı bir değişkende deserialize edersen onun üstünden sorgulama yapabilirsin. .Net'de bu şekilde yapardım ama python bilmiyorum.

  • opethian  (01.12.21 17:44:42)
opethian'ın dediği gibi aslında bu json içinde json olarak düşünme.

gösterdiğin kodun tamamını bir object'e parse edebilirsin.

stackoverflow.com

senin paylaştığın json'da hata var bu arada parantez filan eksik düzelttiğimde şöyle oluyor.

jsonblob.com

buradaki json'u alıp, şu aşağıdaki siteye yapıştırıp sağ taraftan istediğin dili seçersen işini görecek kodu veriyor.

app.quicktype.io
  • aziz dostum jack  (01.12.21 19:32:35 ~ 19:36:55)