[]

E-devlet sorusu: SGK Kapalı Hesaba Ödeme Yapmış, Nasıl Düzeltebilirim?

Raporlu olduğum günler için SGK E-devlet'te kayıtlı olan ancak daha önce şubeden kapattırmış olduğum eski maaş hesabıma ödeme gerçekleştirmiş.

Kapanan hesaba yatırılan bedelin SGK'ya geri döneceğini düşünerek e-devlet'teki hesap bilgilerimi güncelledim ama yeni hesaba yönlendirilen bir ödeme olmadı.

- E-devlet çağrı merkezini arıyorum SGK'ya yönlendiriyorlar.
- SGK'yı arıyorum bankayla görüşün diyorlar.
- 2 hesap da Garanti Bankası'nda olduğu için Garanti çağrı merkezini aradım, onlar da kapatılan hesap bilgilerini biz göremeyiz, nüfus cüzdanınızla şubeye gidin dediler :)

Ne yapılabilir?
Teşekkürler

 
Şubeye gidin +1, paranın dönüp dönmediğine bakılması gerek, belki havuzdadır


  • atom karincanin torunu  (01.12.21 15:58:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.