Kablosuz yaka mikrofonu - YouTube

Arkadaşım bazen içerde bazen dışarda YouTube videoları çekiyor ,
Çok yüksek fiyatlı olmayan ? İş görür bir marka model önerebilecek var mı ?

Kablosuzda ucuza kaçarsa kullanamayacağı bir şey almış olur.

En ucuz (fiyat performans) Boya markası ürünleri şu an.
www.amazon.com.tr

Bu ucuz, bu bile pahalı geliyorsa kablosuz değil kablolu mik alıp telefona falan bağlayıp kaydedecek. (boya m1, rode smartlav+, vb.)
  • nhk ni youkosu  (01.12.21 01:49:35)
arkadaşa ek olarak, hangi makinada, neyde kullanacak onu belirtmeniz lazım.

  • killerbee  (01.12.21 01:51:05)
@nhk ni youkosu bu model iş görür yüz güldürür mü ?
@kilerbee phone 12 pro max sanırım cihaz .

  • dunyatuhaf  (01.12.21 01:56:07)
bana tek cihaz için böyle bir set almak biraz riskliı geldi.

hani sonuçta tek cihaz, telefon bozuldumu alet atıl duruma düşecek.

bunun yerine bi zoom kayıt cihazı alıp(mikrofon girişli olan modellerden)

bele takmak suretiyle yaka mikrofonu kullanmak, hem sound açısından çok daha iyi netice verecek(bazı zoom modellerinde oto level, compressor falan var)
hem de gerekli durumlarda kendi mikrofonunu kullanmak, iki üç mikrofon bağlamak(modele göre değişir) gibi çok yönlü bi çözüm sunacaktır.

tabi videoya ses montajı yapmak gerekecektir.

profesyonel youtuberların çoğu da sanıyoum bu sistemi kullanıyor.

iphone için bi boya modeli gördüm 12 için değildi.

onda bile telefonun altına alıcı takılıyordu, öyle çok basit bi sistem değil yani. ne bileyim yeri gelecek, telefonu şarj etmek istiyecek çekim yaparken yapamıycak falan.

belki başka kamera alcak, iphone için olanı olmayacak.

bu sistemlerin senheiser shure gibi olan profesyonel modellerini biliyorum ben, bu tür amatör aletler için ne düzgün açıklama var ürün sayfalarında ne de başka bişey.

tek tek de bütün mikrofon videolarını izlemedim haliyle.

www.do-re.com.tr şu amazon.comtr de 1500 lira, buna yaka mikrofonu da takabilirsiniz. 300 de yaka mikrofonu deseniz 1800, hafıza kartı da almanız lazım tabi.

bu alet seviyeyi otomatik falan ayarlıyormuş, demolarına bakarsınız.
  • killerbee  (01.12.21 02:09:18 ~ 02:22:03)
bunlar 3.5mm jack gerektiriyor, ip12'ye takamaz zaten.

iphonelara özel versiyonları var evet, alıcısı direkt usb-c ile iphone'a giriyor (veya lightning olanları da var) ama onları da ileride kameraya falan bağlayamaz.

Özetle bence Boya markalı ürünlere baksın, varsa amazon satıcılı olarak amazondan alsın beğenmezse iade edebilir.

killerbee'nin dediği gibi zoom h1 + kablolu yaka da güzel seçenek ben onu yaptım, fakat kurguda sesi eşlemesi gerekecek (şimdiki yazılımlar otomatik bile eşliyor)
  • nhk ni youkosu  (01.12.21 02:22:29 ~ 02:22:43)
Sanırım kamera ya falan bağlamaz telefon ile halletmek ister ,
Bir de ses montajı olaylarına falan giremez sanırım .
O halde kablolu bir mikrofon daha mantıklı sanırım başlangıç için .

@nkk ni youkosu ve killler bee, cevap için çok teşekkür ederim . Hızlı bir şekilde netleşti kafamdaki soru sağolun .
Başkaca arkadaşlar faydalansın diye duyuru burada kalsın .
  • dunyatuhaf  (01.12.21 02:37:44)
rode go 1 ya da 2 şu an en iyi seçenek

  • y e k  (01.12.21 03:56:58)