Behzat Ç. ve Ankara

Behzat Ç. dizisinin geçtiği yerler genel olarak Ankara'nın hangi ilçeleri, mahalleleri?

Ankara'ya ilkokulda gitmiştim geziyle. Anıtkabir, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, TBMM, bir de adını hatırlayamadığım büyük bir park gördüm. Çok zaman geçti. Şu an gezilecek nereler var?

bunlar polis oldukları için ankara'nın her yerini gezdiler.

belli başlı olarak en bilinenlerini söyleyeyim.

behzat ç'nin evi gazi mahallesi'nde. goo.gl
şevket ç'nin müdürü olduğu alışveriş merkezi panora (oran). goo.gl
berna'nın atladığı teras bar kızılay sakarya caddesi ile inkılap sokak köşesinde. g.page
sonraki sezonlarda emniyet diye kullandıkları bina gazi üniversitesi gölbaşı kampüsünde bir yer (ilk sezonda kullandıkları yerden emin değilim ama yine gazi üniversitesi, ama gölbaşı olmayabilir). goo.gl
akbaba'nın ben oldum cinayet diye dellendiği yer botanik parkı. goo.gl
arada gidip içtikleri, adam dövdükleri, harun'un seviyorum merkez diye anons geçtiği kafes isimli metruk yer de botanik'te. goo.gl
içtikleri meyhane küçükesat'ta, esat caddesi'ndeki sokakbaşı meyhanesi goo.gl
gittikleri pavyon kavaklıdere'de, ismi corte. hatta yanlış bilmiyorsam sahibini oynayan "doktor" da oranın gerçek sahibi. goo.gl
hayalet'in yıkılan gecekondusu dikmen vadisi'nin yukarı dikmen denilen kısmında. goo.gl
abimiz ile memduh başgan'ın buluşup durduğu yer eymir. goo.gl
  • kibritsuyu  (30.11.21 00:00:30 ~ 00:21:08)
Yukarıdaki yazılanlar iyiymiş. Bir ek de ben vereyim, Akbabuş'un evi Mamak'ta diye geçiyor. Gerçi alelade bir ev Allah bilir hangisidir.

  • bana kedicik derdi  (30.11.21 07:27:21)
Kibritsuyu+1 ayrıca hayaletin çocukluğunun geçtiği gecekondular hidirliktepede idi. Birçok cinayet sıhhiye köprüsü altında veya üzerinde vuku buldu. Tandoğan yeraltı çarşısında asker çarşısında çekimler oldu, kurtuluş Parkı keza bolca cinayete sahne oldu. İncesu, kolej kurtuluş ta kuruyemisci, bakkal vs mekanlarda cekimler oldu.

  • primetime  (30.11.21 09:18:59)
Ben de kibritsuyuna ekleme yapayım. Behzat Ç'nin evi yıkılmış. Botanikteki kafese de kilit vurmuşlar içine girilmiyor.
Harunun düğünden kaçtığı ve sonrasında kavga ettikleri yer Kurtuluş parkı.
Tiyatroya gittikleri bir bölüm vardı gençlik parkındaki belediyenin tiyatro salonu.
Yine Behzat Ç'nin Baharla buluşup telsizi kırdığı yer Gençlik Parkı.
Çiftlikteki kokoreççilerde de çok çekim oldu.
Metroda kovalamaca sahnesi de çekilmişti. Kızılay-AKM metrosu. AKM Metro çıkışında da çekildi aynı şekilde.
Ercümet Çözer'in üniversiteye hoca olarak geldiği bölümler Gazi Üniversitesi Mühendislik fakültesinde çekildi.
  • gakgul  (30.11.21 09:41:10)