Çift masaüstü ve makro kullanmak

Merhaba, makrolu bir maus ile oyun oynuyoruz. Maustan makroyu çalıştırdıktan sonra diğer masaüstüne dönüp başka bir işle meşgul olmak istiyoruz ama mausu kullanamıyoruz bu sefer. Çünkü makrodan çıkıyoruz. Bununla ilgili nasıl bir çözüm üretilebilir dersiniz.

Eğer makrodan kasıt fare imlecinin yazılımsal olarak hareket ettirilmesi ise bana çözüm yok gibi geldi. Farklı iki monitör olsa fareyi hiç ellemeden diğer monitörde bir şeyler yapılabilir belki ama fare tıklamalarında odak hep imlecin olduğu yere kayacağı için klavye ile çalışmak epey güçleşir.

  • himmet dayi  (29.11.21 12:22:18)
diğer masaüstünden kastınız uzaktan bağlantıyla bağlanılan masaüstüyse mouse'unuzu kullanırsınız ama default ayarlarla. çünkü uzaktan bağlanılan masaüstü bilgisayarınızda o mouse yazılımı yoktur ve tabi makroları da görmez. ancak belki o uzak masaüstü bilgisayarınıza kurarsanız o yazılımı olabilir ancak emin değilim.

  • stavroqin  (29.11.21 12:46:44)
2 tane mouse kullanmak mümkün mü? Belki bilgisayara 1 tane daha ekleyip ayrı ayrı komuta etmek mümkündür.

  • burka  (29.11.21 18:53:08)
Hayır.

  • himmet dayi  (29.11.21 21:27:09)
İki maus olayını ben de düşündüm ama ilk mausun makrosu devam ettiği için adres çubuğuna bassan makroyu uygulamaya çalışıyor. Bilgisayar kullanılmaz halde oluyor.

Uzak masaüstü değil de tek cihazda iki ayrı masaüstü kullansam diye düşündüm ama faydalı bir çözüm bulamadım.

Halbuki kolay bir yolu vardır diye düşünmüştüm ama yokmuş herhalde. :/
  • baal  (30.11.21 15:33:47)