temel eğitimi geçen biri için aşağıdaki gitar kötü müdür?

www.hepsiburada.com

yani başlangıçta çok adi-ucuz bir gitarla süreci geçtik, artık bir yere gelsek de amacımız profesyonel olmak değil. ne dersiniz daha fazla para harcamalı mıyız?

kötü olduğunun garantisini verebilirim.

abi paran yoksa bile ikinci el bi yamnaha öğrenci gitarı almak lazım. sıfır olmazsa ikinci el olur.

yamaha diyorum çok fazla ikinci el seçeneği var. yamaha c30 - c40 olabilir mesela ikinci el araştır.

daha fazla bir sürü marka daha vardır kaliteli ama benim aklıma nedense ilk olarak yamaha geliyor.
  • killerbee  (28.11.21 22:43:11 ~ 22:46:54)
ikinci bölüme geçtim

boyalı gitar alınmaz, bu elektro değil klasik ve doğal olarak akustik bir gitar.

1 boyalı gitarların natürel gitarlara göre sesi düşük olur, sağır olur

2 ağacı kusurlu gitarları boyalı yaparlar genelde bu tür ucuz ve dandik aletlerde.

3 hiç bir gitar sıfır bile olsa iyice incelenmeden, çalınmadan denenmeden alınmaz.

4 gitarların da kemanlar gibi boyları vardır, normal bir gitar 4/4 olur, ucuz görüp de gidip çocuk gitarı alma.
  • killerbee  (28.11.21 22:45:16 ~ 22:46:29)
üçüncü bölüm

enstrumandan beklentimiz ne?

çok rahatsız bir gitar olmasın, nispeten kolay ve rahat bir klavyesi olsun
klasik gitar normlarına uygun ağaçlardan yapılsın, gösterdiğin gibi portakal sandığından olmasın
bastığın seslerdeki perdelerde cızırtı falan olmasın seni uyuz etmesin, telleri çok yüksek olmasın.
entonasyonu çok kötü olmasın, komalı komalı sesler çıkmasın.
akort burguları güzel olsun hemen akort kaçırmasın.
sesi de çok kötü olmasın.

istediğimiz şey kısaca bunlar. bunlar da standartlarla alakalı yamaha falan dememin sebebi budur, ibanezin de iyileri vardır, başka markaların da vardır.
  • killerbee  (28.11.21 22:51:12 ~ 22:56:13)
2. El boyasız saplı bir gitar almak bu durumda daha mantıklı, iyi bakılmış bir en az birkaç yaşında bir klasik gitarda ses oturmuş olacaktır bu da size daha fazla keyif verecektir

  • apocalipy  (29.11.21 01:30:16)
Bence bu gitar kötüdiür.Tam sizin durumunuzdayken 1998de sıfır Admira-Juanita almıştım,şu sene oldu hala çalıyorum aynı gitarı.
Bence üstteki arkadaşların dediği gibi markalı bir gitarın temiz kullanılmış 2. eli her türlü bu gitardan iyidir.

  • arenas  (29.11.21 11:17:08)