Filtre kahve makinesi

Merhaba max 500 600 mllik hadi 700 olsun, düzgün bir makine var mı bildiğiniz? Tezgahta az yer kaplaması için küçük bir şey arıyorum. Kendinden filtreli tercihen de. Nelere bakayım? Teşekkür ederim.

o kadar ufak makine alacağına chemex/v60 ve karafı al daha iyi. hem daha ucuz olur hem tamamen tezgahtan kaldırabilirsin.

  • floydian  (28.11.21 20:48:52)
Yok makine istiyorum bir de kağıt kaldı mı aman derdi de tercih etmem.

  • i-pek  (28.11.21 20:52:38)
Su anda galiba 300 mllik var. O küçük geliyor ama 2litrelik koyacak yer de yok tezgahta.

  • i-pek  (28.11.21 20:53:58)
Hayırlı işler ama tarif ettiğim hangi özellikte ki?

  • i-pek  (28.11.21 21:29:49)
www.hepsiburada.com

bunun bir benzeri var bende. migros'tan almıştım zamanında. 0.7 litre yaklaşık. 2 kupadan biraz fazla çıkıyor. Ben gayet memnunum ama misafir olarak 2 kişi gelince ya az porsiyon kahve yapıyorsun ya da bir kişi içmiyor :)
  • himmet dayi  (28.11.21 23:20:28 ~ 23:21:39)
Hah tam da böyle bir boy lazım. Benimkinde de misafir gelirse ben yarı yarıya sütle içebiliyorum ama fikir değişikliğiyle filtre kahve yerine espresso aldım bakalım kağıt filtreden kaçarken kapsül derdine merhaba.
Teşekkürler.

  • i-pek  (28.11.21 23:50:15)
Ben @himmet dayı'nın önerdiğinden şikayetçiyim. Pişirme konusunda başarılı ama sıcak tutma çonusunda çok beceriksiz.

  • Mirket  (29.11.21 00:22:20)
Dediğim gibi ben migros'tan aldım. Buna benzer boyutta ama markası migros'un touch me markasıydı. Tabii şöyle bir şey var; sıcak tutma konusunda başarılı diyemem ben de. Örneğin asla starbucks'tan aldığınız filtre kahve gibi sıcak olmuyor. O konuda Mirket haklı ama ben zaten starbucks'tan kahveyi alınca kapağını çıkarıp 3-4 dakika bekletiyorum içebilmek için. Bu nedenle ufak makinenin sıcaklığı bana göre tam olması gerektiği gibi. Birkaç saat boyunca da içilebilecek sıcaklık seviyesini koruyabiliyor.

  • himmet dayi  (29.11.21 08:15:34)