Fi dizisi gelmiş geçmiş en iyi Türk yapımı değil mi?

Soru başlıkta pampalar.... Kitabı okumadım ama Can Manay, Özge Egeli, SMK, Duru, Deniz, Eti falan inanılmaz ve bir Türk yapımı için zamanının çok ötesinde karakterler ve kurgu değil mi? Dizi uyarlamasını da çok başarılı buluyorum.

Değil valla ya, dizinin estetiği güzel ve kitaplardan daha akıllıca ama yani daha iyi işler var, Şahsiyet daha iyi mesela bence.

  • turk kizi  (27.11.21 22:35:06)
Behzat Ç.'nin bir bölümü olamaz.

  • dissendium  (27.11.21 22:39:46)
en iyi işlerden biri bence de. keşke son sezonu da yapılsaydı (pi) belki gelecekte yapılır. kim bilir.

dizi genel hatlarıyla çok iyi tasarlanmış kitabı okumadım ben ama hikaye güzel. kurgu güzel. ama oyunculuk olarak mesela her oyuncu bir ozan güven kalitesinde oyunculuk sergileyemiyor. tek eksisi bu bence. çok iyi oyunculuklar var ama kötülerde var. onun dışında benim için en iyi 10 türk dizisinden biridir seviye olarak. ve ekşi sözlük başlığında hakkında sayfalarca detaylı entry var orayı takip edebilirsiniz. güzel yorumlar vardı.
  • debian  (28.11.21 00:33:08)
aslında fena başlamıyor ilk sezon itibariyle. aha iyi bir şeyler geliyor galiba kafasına sokmuştu beni. sonrasında ise ağır sıçıyor. klişelere boğuluyor. türk dizisi kıvamına geliyor. pembe diziye dönüşüyor. açıkçası bu diziye gelmiş geçmiş en iyi türk dizisi yorumunu yapan insana net bir şekilde sinemadan anlamıyor yaftasını yapıştırırım. o kadar uzak çünkü o sıfata.

zaten daha çok saçmalamalarına izin vermemek için yazarı izin vermedi sanırım devamının çekilmesine.
  • syozkn  (28.11.21 02:13:48)
İlk sezon guzel. Gerisi tırt

  • matilda  (28.11.21 13:13:31)