Bulgaristan vatandaşı eşi için schengen vizesi başvurusu

Merhabalar,

Bulgaristan ve Türkiye Cumhuriyeti çifte vatandaşıyım. Eşim sadece T.C. vatandaşı. Bulgaristan'da da evlilik bildirimi yaptık yani orada da evli görünüyoruz.

Önümüzdeki dönemde hem bulgaristan hem de Almanya ya da italya gibi henüz karar vermediğimiz bir schengen üyesi ülkeye seyahat planımız var.

Bulgaristan vizesine başvuru yapsak diğer ülkelere giriş yapamayacağız.
Almanya schengen'e başvursak bu sefer Almanya'ya gitmez isek bir sonraki vize başvurusunda sorun olabiliyor.

Yunanistan'a başvuru yapmayı düşündük, bulgaristana giderken oradan geçeriz ve gir çık yapmış oluruz diye ama bir sorun olur mu bilemedik.

Bu işin en pratik yolu nedir? Özellikle AB vatandaşı eşlerine ücretsiz vize veren bir ülke olmalı.

bir üstteki cevap pek geçerli değil tamamen gümrük memurunda olay bitiyor. - Deneyim var durum aynı

O yüzden en iyisi eşinize Bulgaristan'da oturum almak, böylece vize derdi biter...
  • sunriseee  (27.11.21 22:49:45)
Benim bildiğim birlikte iken evlilik cüzdanınız da yanınızdıysa zaten vizesiz seyahat edebiliyorsunuz. Mantıken istediğin ab ülkesinde yaşayabilirsin yarın ve eşini de yanına aldırabilirsin rahat şekilde. Eşiniz neden iltica etsin yani ( gümrük polisi kafasındayım ). Konsolosluğa sorun veya bi araştırın derim iyice. Acentaları falan arayın sorun mutlaka

  • garavel  (28.11.21 01:28:40)
Bulgaristan’dan oturum izni alın. Eşiniz yanınızdayken tüm avrupaya vizesiz girip çıkabilirsiniz.

  • sta  (28.11.21 10:07:08)