Bir kripto para borsasından paranız çalındığında

mahkeme yoluyla paranızı alabilmek mümkün olabiliyor mu?

mümkün olduğu örneklerde süreç kaç ay/yıl sürüyor?

bir tanıdığımın gate.io'daki hesabından yüklü miktarda para çekilip, binance'te bir cüzdana aktarılmış.

Mümkün değil, giden para gider. Detay vermemişsin ama muhtemelen tanıdığını oltalamışlardır, oluyor böyle şeyler uyanık olmak lazım. Geçmiş olsun.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (25.11.21 22:58:32)
Paranın geri alınabileceğini söyleyenler olmuş. Para binance'e aktarılmış, binance'in Türkiye ofisi var ve kimlik doğrulaması olmadan da oradan paranı çekemiyormuşsun. Bu sayede çalan kişiye ulaşılabilirmiş.

Bana da oyalama taktiği gibi geldi ama sormak istedim. Belki daha önce başına gelen birileri vardır diye.
  • chihirovekohaku  (25.11.21 23:04:29)
Mantikli degil, bugun sorulmustu eft'yi bile geri cekemiyorsun. cunku ben o parayi niye gonderdim belli degil.

Belki araba satin aldim sen bana o coini yolladin, nereden bilecegiz.
Borsalar o topa girmez, girerse butun gun milyon tane itiraz gelir.

Banka bile karismiyor dusun iste.
  • divit  (25.11.21 23:08:31)
Abi mesela ben Japonum senin paranı alıp Binance'a gönderdim, senin bu parayı bana kendi rızanla vermediğini nasıl ispat edeceksin, ben parayı çoktan Japonya'da kendi bankama çektiysem ne yapacaksın, Binance TR buna ne yapacak? Kaldı ki TR ofisi zaten göstermelik bi işlevi yok, hiçbir şey çıkmaz yani. Sırf böyle şeyler yaşamamak için sadece bu iş için temiz bilgisayar-telefon kullanan insanlar var, yani çok olağan şeyler bunlar hep oluyor.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (25.11.21 23:12:59)
Paranın alınabileceğini söyleyen kişi ve tanıdığım, aktarım yapılan hesabı bulmuşlar. Paranın binance global değil de binance türkiye'de bir hesaba çekildiğini düşünerek mi alınabileceğini söyledi acaba bu kişi?

Gerçi bilmiyorum böyle bir ayrım da var mı?

Bana, tanıdığımın sorduğu avukat da biraz güvenilmez geliyor. Bu yüzden sormak istedim sizlere.
  • chihirovekohaku  (26.11.21 00:12:38 ~ 00:15:17)
Hocam hesap bulmak bir şey değil hesaplar zaten şeffaf gizli değil, bulmak iş değil yani. Dediğim gibi bi şey çıkmaz, Binance TR'ye çekse de bi şey çıkmaz kripto borsaları herhangi bir yasaya tabi değil hesap soracak bir kurum yok. Kısaca parayı alamazsın, alabilirsin diyen avukat bu işlere hakim değildir ya da niyeti iyi değildir alamazsınız bunun öylesi böylesi yok ne yazık ki.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (26.11.21 00:26:03 ~ 00:28:19)
"o parayı geri alırız ama xxx kadar masraf olur sana"

Oradaki xxx kadar birimi de kaybedecek tanıdığın, geçmiş olsun.
  • John Bloor  (26.11.21 10:13:15)
Üzücü gerçekten. Paylaşacağım bunları ama gerçekten mahkeme yoluyla parasını alabilen birileri varsa, haberdar ederse sevinirim.

  • chihirovekohaku  (26.11.21 19:09:28)