[]

İKEA'nın moka potu kaç kişilik?

www.ikea.com.tr?

Bu arkadaştan aldım da epey büyük geldi beklediğimden.

Hiçbir yerde de kaç kişilik olduğu yazmıyor. İki kişiye kahve yapılır mı bundan bütün gün kalp çarpıntısıyla gezecek kadar kahve çıkarmış gibi geliyor şu an.

 
0,4 litre yazıyor. Bir espresso fincanı 60 ml, bir kahve fincanı 200 ml, bir kupa da 240 ml olur. 6-7 kişilik espresso çıkar yani.


  • himmet dayi  (25.11.21 15:15:58) 
single espresso 1oz. yani 30ml'dir. Yani tamamen doldurursanız 13,5 shotluk bir durum ortaya çıkıyor. Özel istekte bulunmazsanız genelde normal boy bir americano, latte, mocha, cappuccino, macchiatoda hep 1 shotluk espresso kullanılır. Miktarına veya isteğe göre daha fazla konulabilir.

Tabi bu alet espresso yapmıyor o sebeple içine koyduğunuz kahve miktarını ve su oranını deneme yanılmayla ideal ölçüyü bulabilirsiniz.

Ben olsam 1 tam fincan için için 15gr kahve (3 çay kaşığı) 200-240 ml su hesabıyla başlardım.
  • emininsel  (25.11.21 16:58:43 ~ 16:59:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.