[]

Askerlik meselesi

Eylülde yüksek lisansa başladım sonra okuldan kaydımı sildirip aynı gün başka bir okula kaydoldum. İlk dönemim okulda.

İlk kaydolduğum okul tecil ettirmişti askerliği ama sonra kaydım silince sanırım dönem sonuna kadar tecilli gözüküyorum.

Öğrenci belgemi alıp şubeye gitsem tekrar tecil verirler mi? ya da ne yapmam lazım? ay bi sıkıntı çıkmasın ya.

 
kafana takana kadar bi ara git şubeye hallet.

zaten eskisi gibi kolundan tutup askere götürme olayı yok, polis seni asker kaçağı sebebiyle bi kimlik kontrolünde falan alırsa para cezası kesiyor. kaçak kaydığın her aya göre para cezası kesiyolar diye hatırlıyorum, tabi ödemezsen bunlara yasal faiz biniyor.

100 gün kaçaksan 500 lira kesiyolarmış ordan hesapla :D
  • killerbee  (25.11.21 14:59:41 ~ 15:01:32) 
Şu anki okulun öğrenci işlerine söyleyin askerlik şubesine gönderirler belgeyi.


  • Euxinos  (25.11.21 16:20:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.