[]

SAP hakkında

yeni yılda çalışmaya başlayacağım firma kısa vadede SAP'ye geçecek ve ben bir sebepten firmaya detay soramıyorum.

Bu ihbar süremde SAP öğrenmek istiyorum, hangi modülü kullanacak olabilirler? Nereden başlanmalı? Firma globalde hizmet veren bir finansal servis firması.


 
satış tarafında isen, SD. Finans tarafında isen FI belki CO, finans firması olduğu için MM ve PP tarafı kullanılmıyordur diye düşünüyorum.

yani senin hangi pozisyonda olacağına göre kullandığın ana modül değişir. bunun yanında sap tarafında veya diğer çözüm ortakları tarafında geliştirilmiş 50 milyon çeşit eklenti, program vs. var. ayrıca kullanan firmalara ayrı özelleştirmelerde var. yani üzerinde çalışmadıkça öğrenmek biraz zor.

amacın sadece ekranları göreyim, neye benziyor, çalışma mantığını çözeyim dersen udemy üzerinde kurslar var. oradan ilerleyebilirsin. mesela ;

www.udemy.com
  • delidir yakalayin  (25.11.21 13:10:35) 
Sap'ye gecerken zaten danismanlik firmasi sirkete egitim verecek. O ara ogrenecekler.
Su an sirkettekiler de bilmiyor yani.

Bosuna kurslara paranizi kaptirmayin, sap is disinda ogrenilmez. Illa ekran gorcem diyorsan youtube'da belesi var.
  • divit  (25.11.21 13:27:59) 
Firma yeni geçiyorsa zaten SAP'nin oturması nereden baksan 2 yıl sürer. O süreçte sen de öğrenirsin şirketteki diğer çalışanlar ile birlikte. Hiç boşuna eğitime para dökme +1


  • himmet dayi  (25.11.21 15:02:47) 
Hiç öğrenmeye çalışma yeni geçiyorsa bir ton z li tablo vb özel ekleri de olacaktır. Çok kritik sap kodlarını lazım olunca google dan da bulursun. Zaten yetki sap da milim milim verilir gireceğin alanlar çok kısıtlı olur.


  • imansiz peynir  (25.11.21 18:44:11) 
Mükemmel bir zamanda şirkete giriyorsun, herkesle birlikte entegre olursun.
İhbar sürende SAP öğreneceğine git tatil yap & çay iç, daha faydalı olur.

Udemy'de falan videolarda öğreneceğin şeyler, zaten şirkette azıcık kafası çalışan bir adamsan kısa zamanda öğrenirsin. Zaten, şimdiden sorguladığına göre kafan çalışıyor.

Şirkette entegrasyon süresi başladığı zaman eğitimlere başla derim, illa bişiler öğrenmek istiyosan.
  • maksat muhabbet  (28.11.21 16:40:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.