[]

Gümrük mevzusu?

www.moleskine.com

www.moleskine.com

şu iki ürünü almayı düşünüyorum. ödeme aşamasına kadar ek vergi vs. göstermiyorlar ve türkiyeye gönderim de açık.

gümrüğe takılır mı bu ürünler?
ek gümrük vergisi vs çıkar mı? (amazondan aldığım ürünlerde çıkmıyordu da, ondan sordum)

 
bir de diyelim vergi çıktı. "net olarak" bir rakam ıvar mı bunun?
ve ek uğraşısı var mı, yoksa online falan ödeyip işlemler devam ediyor mu?

  • tchuck  (25.11.21 12:35:13) 
gumruge takilmayan urun yok gibi. bunlar tekstil urunu her halukarda takilacak. %20 gumruk vergisi uzerine tekstil urunlerinde ek vergi aliniyor mu onu kontrol edin.

bir de tasiyici sirket bir ton ardiye ucreti, konsimento ucreti, gumrukten cekme ucreti alabilir, onlarin insafina kalmis.
  • soppy cunt  (25.11.21 12:45:11) 
Estimated tax
Included
Yazıyor, bu tip firmalar fiyata dahil ediyor vergileri.
G-star da böyleydi, ek vergi çıkarmıyordu sana
  • atom karincanin torunu  (25.11.21 12:46:21) 
Geldiği ülkeye göre değişir. AB ülkesinde daha insaflı bir vergi çıkar. Paketin üzerine beyaz etikete yapıştırırlar, kapıda öder alırsın. Tahminen %20 verirsin. Çin’den falan geliyorsa hiç bulaşma daha iyi.


  • zoghurt  (25.11.21 13:12:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.