[]

Net satış gelirleri

Net satış gelirlerinin ingilizcesi nedir acaba tam olarak? Net sales revenue diye geçmiyor sanırım finansal verilerde. Net income ile aynı anlamda diyebilir miyiz?
 
Net sales revenue diye geçiyor.

strategiccfo.com
  • himmet dayi  (24.11.21 23:21:03) 
Sadece net sales revenue diye mi geçiyor yani başka bir synonymi yok mu?


  • jjimyl  (24.11.21 23:36:00) 
Neden öyle bir arayıştasınız onu anlamadım.

Örneğin anadolu grubunun finansal tablolarında da NSR diye geçiyor bu: www.anadolugrubu.com.tr
  • himmet dayi  (24.11.21 23:42:59) 
Yabancı şirketlerin raporlarında bunu bulmam gerekiyor.Bazi finansal tablolarda farklı ifadeler var çok derin bilgim olmadığı için acaba aynı anlama gelir mi atlıyor muyum diye düşündüm.


  • jjimyl  (24.11.21 23:46:46) 
Kısaca net sales diyebilirsin. Net income olmaz bence. Gelirler sadece satışlardan oluşmuyor olabilir.


  • himmet dayi  (24.11.21 23:55:13) 
biz NES diyoruz: net external sales


  • alexaalexa  (25.11.21 06:18:09) 
net sales cevap.

net external sales olmaz, net external sales grup dışı net satışlar demek. ki bu da holding ya da çok uluslu şirketlerde olan bir ayrım.

net income; net satıştan giderler ve vergi düşüldükten sonra şirkete en son kalan net kar demek.
  • gabe h coud  (25.11.21 08:50:52) 
tüm satış gelirine brüt satış geliri, brüt satış gelirinden iadeler ve iskontoların düşülmesinden sonraki satış gelirine net satış geliri denir. orada net kelimesi bu nedenle var.

tabii ki tam ifade net sales revenue.
  • gabe h coud  (25.11.21 10:44:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.